Mobinfo.cz » Android, Mobilní telefony, Ostatní značky

Amazon představil Fire Phone, v Česku si moc neužijete


Amazon představil dlouho očekávaný telefon, který se podle předpokladů označuje jako Fire Phone. Prodávat se bude u amerického operátora AT & T a samozřejmě v něm najdete spoustu služeb a možností, které nabízí Amazon.

Pokud vám označení Fire (Phone) připadá známé, vězte, že vychází z tabletů Amazon Fire, které největší prodejce knih a elektronických čteček prodává již několik let. Budeme si tak muset zvyknout na dvě řady – Kindle pro čtečky a Fire pro mobilní zařízení.

Amazon_Fire_Phone_1

Hardwarově se jedná o přístroj s čtyřjádrovým procesorem o frekvenci 2,2 GHz a pamětí RAM s kapacitou 2 GB. Displej má úhlopříčku 4,7″ a je doplněn stereo reproduktory Dolby Digital Plus. Fotoaparát má rozlišení 13 Mpx, diodový blesk a optickou stabilizaci obrazu.

Amazon_Fire_Phone_3 Amazon_Fire_Phone_4

U fotoaparátu i displeje se na chvíli zastavíme. Amazonu totiž nestačila klasická zadní a čelní kamera, přidal proto ještě čtyři další. Ty ale k focení využít nemůžete, slouží jen k tomu, aby (za pomoci infračerveného přisvětlení) telefon viděl, z jakého úhlu se na něj díváte. Tato funkce nazvaná Dynamic Perspective, dynamická perspektiva, najde své uplatnění ve hrách nebo třeba v mapových službách, v nichž si můžete prohlížet budovy z různých stran jen změnou pohledu. Stejně tak lze pouhým pohybem očí posouvat text na obrazovce.

Amazon_Fire_Phone_2Amazon_Fire_Phone_6

Další zajímavou vychytávkou je funkce Firefly. Jedná se o tlačítko, po jehož stlačení Fire Phone rozpozná vše ve svém bezprostředním okolí. Může se jednat o telefonní číslo napsané na papíru, hudbu hrající z rádia, epizodu televizního seriálu, QR kód v dosahu fotoaparátu nebo třeba některý z fyzických objektů, jichž má v databázi „více než 70 milionů. Automaticky vám také nabídne odpovídající funkce, třeba uložení čísla do adresáře nebo nákup hrající písničky.

Amazon_Fire_Phone_5

Prodej bude zahájen 25. června exkluzivně u amerického operátora AT & T. V nabídce bude varianta s 32GB úložištěm za dotovanou cenu 199 dolarů (asi 4 600 Kč) s dvouletým úvazkem s tarifem za 650 Kč. Ještě větší, 64GB verze, se bude prodávat za 299 dolarů (6 900 Kč) s dvouletou smlouvou k tarifu za 718 Kč. Pokud patříte mezi nepřátele úvazků, připravte si 649 dolarů (15 000 Kč), resp. 749 dolarů (17 000 Kč).

Reklama

Comments Closed

Chytré držáky mobilních telefonů do auta, na kolo a na běhání zakoupíte v eshopu Kabelmanie.cz. | Reklama