Mobinfo.cz » Apple, iOS, Mobilní telefony, Systémy

Apple iPhone 6 a 6 Plus: větší displeje jsou nutností


Apple na očekávané keynote ukázal dva nové telefony, chytré hodiny Watch, NFC platby Apple Pay. Telefon strhávají největší pozornost, zvětšily se displeje, přidalo NFC, zrychlily procesory a objevily se další vylepšení.

AppleIphone6_1

Apple dohání ostatní výrobce v oblasti velikosti displejů, vyrobil dva nové telefony iPhone 6 a 6 Plus s displeji 4,7 a 5,5 palců. Elegantní design opět zůstává, stejně jako špičkové Retina displeje. Podstatnou roli hraje nový operační systém iOS 8, nechybí ani LTE podpora a další inovace. Obě verze iPhonů se od sebe neliší parametry kromě jediného, a to displejem. IPhone 6 má 4,7 palců s rozlišením 750 × 1 334 bodů a iPhone 6 Plus 5,5 palců s rozlišením 1 920 × 1 080 bodů.

AppleIphone6_2AppleIphone6_4

Tisková zpráva výrobce zmiňuje kovový rám s šuplíčkem na nanoSIM kartu, uvnitř konstrukce pracuje nový procesor Apple A8 a grafika se zrychlením o 50 % než u předchozího iPhonu. Systém iOS 8 podporuje 1 GB RAM, kapacita vnitřní paměti se odvíjí od zvoleného modelu, rozšíření o microSD karty není možné.

AppleIphone6_5

Součástí výbavy je snímač 8 Mpx s podporou HDR režimu, panoramat, a dalších režimů, nechybí LED blesk a podpora fullHD rozlišení videa, se 4K se nepočítá. Zajímavou zprávou je ovšem podpora NFC, Aple přichází s funkcí Apple Pay, tedy elektronickou peněženkou se šifrovanou platbou s přiložením k podporovanému terminálu. U nás tato technologie zatím nefunguje. Novinky budou dostupné do konce roku ve 115 zemích po světě, vybírat budeme ze tří barev – šedé, zlaté a bílé. Při přepočtu cen v dolarech nám vychází ceny nejlevnějších modelů přes 20 000 Kč, nejdražší 128 GB přes 25 000 Kč.

Představení Apple iPhone 6 a 6 Plus

Reklama