Mobinfo.cz » Apple, Gadgets

Apple se zbláznil: hodinky Watch za čtvrt milionu


Apple po dlouhém očekávání konečně představil své hodinky Apple Watch. Nad jejich (ne)funkcemi a cenami ale lezou oči z důlků nejednomu dříve nadšenému fanouškovi Applu.

Hodinky Apple Watch (překvapivě nikoli iWatch, jak se dlouho spekulovalo – třeba se brzy dočkáme i Phonu namísto iPhonu) se vyrábějí ve třech edicích, každá z nich pak ve dvou variantách. Varianty se liší pouze velikostí těla hodinek, podle velikosti své ruky si můžete vybrat buď hodinky o průměru 38 nebo 42 mm.

Apple_Watch_1

Jakmile budete mít vybranou velikost, musíte se rozhodnout mezi designovými edicemi. Klasické Apple Watch jsou vyrobeny z leštěné oceli, Retina displej je chráněn safírovým sklíčkem. Vybrat si můžete ze tří odlišných kožených pásků, ocelového stříbrného pásku a černého nebo bílého sportovního pásku. Cena klasických hodinek se pohybuje v rozmezí 549-1 099 dolarů, v Česku očekáváme po přepočtu a přidání DPH rozmezí asi 13-25 000 Kč.

Apple_Watch_2

Apple Watch Sport jsou vyrobeny pro změnu z hliníku. Displej je tentokrát ukryt pod Ion-X sklíčkem. Řemínky, či jak se správně říká tahy, nejsou elegantní kožené či ocelové, nýbrž fluorescentní a elastické. Vybírat budete tentokrát z pěti barev. Sportovní verzi hodinek pořídíte za ceny 349 nebo 399 dolarů, což je v přepočtu a po přidání DPH minimálně 8-9 000 Kč.

Apple_Watch_4 Apple_Watch_5

Naopak nejelegantnější hodinky se nazývají Apple Watch Edition. Jejich tělo je vyrobeno z růžového nebo žlutého zlata s 18 karáty a speciálním tvrzením. Sklíčko je tentokrát safírové, nic jiného bychom u luxusních hodinek ani nečekali. Tahy/řemínky mají samozřejmě zlaté spony. Ceny začínají na 10 000 dolarech, což je po již zmíněných přepočtech asi 230 tisíc korun.

Apple_Watch_3

Ceny jsou vskutku vypečené, ještě zajímavější je to ale s dostupností. Od 10. dubna si hodinky budou moci koupit obyvatelé  Austrálie, Kanady, Číny, Francie, Německa, Hong Kongu, Japonska, Velké Británie a Spojených států. 24. dubna k těmto šťastným zemím přibude ještě Čína.

A co že tyto hodinky vlastně umí? „Dobrá“ zpráva na začátek – na jedno nabití prý vydrží „celých“ 18 hodin, takže pokud máte trochu vyšší energetické nároky, nabíječku rozhodně s sebou. Nabíjí se naštěstí bezdrátově. Po spojení s iPhonem zvládnou upozorňovat na příchozí zprávy či hovory diskrétním poklepáním na vaše zápěstí. Samozřejmě můžete většinu událostí přímo z hodinek vyřídit, samozřejmě sledují vaši pohybovou aktivitu.

Na zmíněné ceny tedy „nic moc“. Určitě se ale budete moci spolehnout na špičkové provedení a skvělý design, kterými je Apple pověstný. A, jak ukazují zkušenosti se všemi verzemi iPhonu, stále se najde spousta lidí, kteří vyšší cenu rádi zaplatí.

Reklama

Comments Closed

Chytré držáky mobilních telefonů do auta, na kolo a na běhání zakoupíte v eshopu Kabelmanie.cz. | Reklama