CAT S60: ten s infrakamerou [recenze]

Reklama

Výborně vybavený smartphone těžký skoro jako cihla, který budí pozornost vestavěnou infrakamerou. Nejen ta však stojí za pozornost!

CATS60_1

Na obrněné telefony CAT se v redakci vždy těšíme. Před rokem jsme si hráli s CAT S40, nyní dorazil S60. A ten se chlubí hlavně infrakamerou, s níž se dá užít hodně legrace. Odolný telefon koupíte za nemalých 18 000 Kč v jediném barevném provedení, v balení najdete kromě nabíječky a USB kabelu rovněž sluchátka. Nic víc není potřeba.

cat_s60_10cat_s60_9

CAT S60 není mobil pro slečinky, váží bezmála 250 g a rozměrově se do menší kapsy nemá šanci schovat. U takového typu telefonu ale třeba si zoufat, tento přístroj není určen pro nošení v těsných džínách, nýbrž například v montérkách. CAT S60 se prezentuje jako telefon do velké nepohody a tak je samozřejmostí voděoodolnost, ochrana proti vniknutí prachu a rovněž výdrž proti vysokým, nízkým a měnícím se teplotám, pádu z 1,5 m, vibracím. Zkrátka jde o normy krytí IP68 a vojenskou 810G.

cat_s60_8cat_s60_7

Robustní konstrukce dává najevo hned při prvním seznámení, že to s odolností myslí vážně. Do ruky chladí kovový rámeček, po bocích najdete krytky konektorů. Nad a pod displejem nepřehlédnete dva manuální přepínače odolnosti 2M a 5M. Přepnutí do 5M se mobil v místě membrán reproduktorů ještě více utěsní a můžete jej nechat hodinu ve vodě v 5metrové hloubce.

CAT S60

Rozměry: 148 × 73 × 13 mm, 243 g
Displej: 4,7″, 720 × 1280 bodů, 16 mil. barev, TFT LCD
Procesor, systém: 1400 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 3000 MB, 32000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi LTE
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 13 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena CAT S60 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Konstrukce kombinuje šedé plasty a stříbrné doplňky, design není usedlý, spíše příjemný. Oživují jej oranžové doplňky vzadu i vepředu na těle. Displej s velikostí 4,7 palců nepatří zrovna mezi největší, je doplněn o ochranné sklo Gorilla Glass 4. Pod displejem se do řady srovnala tlačítka k ovládání systému, bohužel nejsou podsvícena, rovněž vyžadují silnější stisk. Nad displejem nechybí vícebarevná LED, kamera a čidla. Obraz HD rozlišení na velikost displeje bohatě stačí, ovládat jej lze i v rukavicích, což jsem ověřil při navigaci na motorce.

cat_s60_5cat_s60_6

Levá strana nabízí tlačítko zámku/vypnutí, oranžové tlačítko lze programovat ke spuštění aplikací (počítá se i krátký a dlouhý stisk) a to je hodně praktické. Osobně jsem používal pro zapnutí svítilny. O kousek níže se nachází pod krytkou červené SOS tlačítko, to se naprogramuje (v nouzi zavolá vybrané kontakty například). Níže je pod krytkou microUSB k dobíjení, naštěstí se nemusí používat prodloužený konektor ke správnému kontaktu.

cat_s60_1cat_s60_11

Roh konstrukce nabízí 3,5mm jack sluchátek, konektor ovšem trčí do strany, to není moc praktické proti běžnému umístění na horní strany. Na pravé straně je pak nezbytné ovládání hlasitosti a to je vše. Horní strana nepřehlédnutelně trčí a to díky integrovanému modulu termokamery. Hodně zajímavé je to na zadní straně, která je  nezvykle plastová s matným povrchem. Na zádech tedy kromě objektivu termokamery sídlí fotoaparát a hlavně velká dvířka pod oranžovou západkou. Pod nimi se nachází dvojice nanoSIM slotů nad sebou, CAT S60 je totiž dual SIM. Rovněž lze dokoupit a vložit microSD kartu.

cat_s60_3cat_s60_4

Velkou radost udělá hardware s 8 jádry a nejvyšším taktem 1,4 GHz, rovněž 3 GB RAM je dostatečných. I 32GB vnitřní paměť není k zahození, s koupí microSD nemusíte pospíchat. Hardwarový výkon je pro Android 6.0 určitě přiměřený, za celou dobu používání se CAT neseknul nebo nijak nezadrhnul. Dalším plusem je určitě 3 800mAh baterie, která vydrží napájet mobil dlouhé hodiny a procenta ubývají jen pomalu. Při běžném použití se zapnutými daty se dostanete na dva a více dní výdrže. Pro zajímavost, při celodenní jízdě s GPS navigací ubylo asi 50 %.

cat_s60_displej_1cat_s60_displej_2cat_s60_displej_3cat_s60_displej_4cat_s60_displej_5cat_s60_displej_6

Prostředí Androidu plyne svižně, neobsahuje žádnou zbytečnou grafiku navíc, jde o holé prostředí doplněné jen o několik aplikací od výrobce. Nejlepší je určitě aplikace Hike pro zobrazení informací z čidel v mobilu. Konkrétně jde o kompas, GPS a barometr, dozvíte se tak nadmořskou výšku, atmosférický tlak, polohu GPS a azimut díky kompasu. CAT S60 je určený pro pobyt venku a v hlučném prostředí, spolehněte se tedy na opravdu hlasité zvonění a cilitvé mikrofony. Tento mobil snad nejde přeslechnout.

cat_s60_displej_7cat_s60_displej_8cat_s60_displej_9cat_s60_displej_10cat_s60_displej_11cat_s60_displej_12

S CAT S60 se fotí ve kvalitě 13 Mpx s podporou 1080p videa. Záběry nejsou zrovně prvotřídní, potíže jsou s ostřením, navíc se zdá, že pravý okraj fotky je vždy nepatrně rozmazaný. Ukázkové video jsem bohužel zapomněl exportovat.

cat_s60_foto_5cat_s60_foto_6

Největší legraci si užijete s termokamerou, v aplikaci Flir lze natáčet videa a pořizovat záběry. Po zapnutí jednoduše namiřte na zkoumaný objekt a uvidíte nejvyšší, nejmenší a aktuální teplotu. Zobrazení lze měnit v režimech barevného spektra, malé křížky mohou ukazovat referenční body pro srovnání teplot.

cat_s60_foto_9cat_s60_foto_7cat_s60_foto_8cat_s60_foto_10

CAT S60 je výjimečný telefon za vysokou cenu, který má však jako první na světě integrovanou termokameru. Mobil se moc nehodí pro běžného uživatele a nošení po kapsách, na to je příliš velký, tlustý a těžký. Určitě nezklame výkonem a hlavně výdrží, spokojeni budete s kvalitou obrazu a odezvou systému. Infrakamera je zajímavým doplňkem, který jen tak neomrzí a navíc se může někomu opravdu hodit pro výkon zaměstnání.

Reklama