Mobinfo.cz » Gadgets

Česká spořitelna testuje NFC platby


Vybraní zákazníci České spořitelny již nyní testují bezkontaktní placení se svým mobilem iPhone 4/4S doplněným o NFC pouzdro. Pokud proběhne testování úspěšně, hodlá Česká spořitelna nabídnout službu všem zákazníkům v řádu měsíců.

Podle informací banky se jedná již o druhé kolo testování. Po kladných reakcí od vlastních zaměstnanců, kteří se zúčastnili prvního kola, se banka rozhodla rozšířit tým testerů i za hranice vlastních kanceláří. Aktuálně tak může prostřednictvím bezkontaktních plateb hradit svou útratu i několik vybraných zákazníků.

Apple iPhone 4S 64 GB

Rozměry: 115 × 59 × 9 mm, 140 g
Displej: 3,5″, 960 × 640 bodů, 16 mil barev, IPS LCD
Procesor, systém: 2 jádra, 1000 MHz, iOS
Paměť, úložiště, karta: 512 MB, 64000 MB, ne
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: GPS 3,5mm jack
Fotoaparát: 8 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Apple iPhone 4S 64GB v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Platby fungují všude, kde je k dispozici terminál pro již dříve představené bezkontaktní platební karty. Místo toho, abyste k platebnímu terminálu přikládali kartu Visa, stačí přiložit patřičně vybavený iPhone.

Kromě toho, že musíte být mezi vybranými testery, je potřeba iPhone doplnit o externí NFC zařízení. Tisková zpráva České spořitelny o jeho konkrétní podobě nemluví, webu Nearfield.cz se ale podařilo zjistit, že se jedná o pouzdro iCarte kanadské provenience. Dále je třeba stáhnout příslušnou aplikaci z App Storu.

Informace o vaší kartě budou uloženy v bezpečném úložišti, které je součástí pouzdra. V souladu s doporučeními mezinárodních karetních asociací probíhají platby do 500 Kč pouhým přiložením telefonu, u vyšších částek je třeba zadat PIN. Chcete-li si nad svou útratou udržet dokonalou kontrolu, můžete si zapnout nutnost zadávání PINu u všech plateb.

Komentář Mobinfo.cz

Jedná se samozřejmě pouze o testovací provoz, nelze očekávat, že by příliš mnoho majitelů zničilo designový vzhled svého iPhonu nějakým NFC pouzdrem. S brzkým příchodem nového iPhonu, u nějž se předpokládá přítomnost NFC v základní výbavě, se ale stane situace podstatně zajímavější. A to nejen kvůli iPhonu. Ostatní výrobci tuto funkci jistě brzy okopírují a lze proto očekávat, že se NFC mezi zákazníky postupem času velmi rozšíří. Pak už bude záležet jen na rychlosti obměny platebních terminálů, aby bylo přes NFC kde platit.

Reklama

Comments Closed