Evolveo Strongphone G4: odolný a spolehlivý [recenze]

Reklama

Kompaktní 5palcové tělo na první pohled neprozradí, že odolá vodě a prachu. Evolveo má co nabídnout i po hardwarové stránce.

Evolveo Strong Phone G4

Rozměry: 145 × 75 × 10 mm, 180 g
Displej: 5″, 720 × 1280 bodů, 16 mil. barev, IPS LCD
Procesor, systém: 4 jádra, 1400 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 3000 MB, 32000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi LTE
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 8 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena EVOLVEO StrongPhone G4 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Evolveo Strongphone G4 je odolný smartphone s Androidem, který koupíte za bezmála 9 000 Kč, a to v jediném barevném provedení – černém. Konstrukce telefonu má normu krytí IP68, zvládne tedy pobyt ve vodě, na sněhu i v prašném prostředí.

Evolveo je příjemně zaoblené, navíc je na bocích a zádech pogumováno, tudíž se dobře  drží. Součástí balení je kromě nabíječky a sluchátek rovněž pár stříbrných kovových bočnic. Ty si můžete se šroubovákem v ruce vyměnit za standardní tmavé.

Z konstrukce budete mít dobrý dojem díky její pevnosti, k té přispívá i krycí sklo displeje. Velikost displeje je 5 palců, čínský stroj dostal průměrné HD rozlišení, alespoň se ušetří nějaká energie baterie pro zobrazení. Krycí sklo displeje se bohužel viditelně upatlává otisky. Podání jasu je na vaší volbě, Evolveo postrádá automatickou regulaci. Ovšem i na maximální jas je vidět obraz celkem solidně, tohle problém není. Evolveo nedostalo ani informační LED.

Reakce displeje jsou bez potíží, pozorovací úhly a podání barev také tak. Odolnost mobilu zaručují gumové krytky potřebných kontektorů, krytky jsou k mobilu připevněny, takže se neztratí. Nahoře tak spatříte 3,5mm jack, dole microUSB řádně schovány. Levý bok nabízí utěsněný šuplík pro nanoSIM a microSD, nebo dvě SIM najednou díky podpoře dualSIM. Napravo zbývají ovladače hlasitosti a zámek mobilu.

Tělo mobilu není rozebíratelné, zudíž z parametrů víme, že je uvnitř baterie s kapacitou 3 000 mAh. Při běžném použití není problém s mobilem vydržet 1,5 – 2 dny v kuse a to se určitě hodí. Záda mobilu dostala jemný rastr, v němž své místo našel LED blesk a 8Mpx fotoaparát. Nechybí ani druhý mikrofon a hlasitý reproduktor – ten je opravdu dobře slyšet a zvonění jen tak nepřeslechnete.

Systém Android 6.0 pohání 4ádrový procesor s taktem 1,4 GHz, doplňuje 3 GB  RAM a komfortních 32 GB vnítřní paměti. Zkrátka vše, co je potřeba pro spolehlivý chod a rychlé reakce. A mohu potvrdit, že při 14 dnech testování vše fungovalo plynule, jak má. Při nabíjení počítejte s nepatrným zahříváním mobilu, jinak k tomu nedojde.

Prostředí Androidu 6.0 je pouze základní bez nějakých grafických nadstaveb, i to pak přispívá k lepšímu chodu. V menu nastavení najdete menu pro správu dualSIM. V předinstalovaných aplikacích najdete klasickou zásobu od Googlu, standardní správce souborů a pro zajímavost nechybí FM rádio. Zvukové podání je mírně horší proti dražší konkurenci, doporučuji použít rozhodně lepší sluchátka.

Pro focení nemůžete mít velké nároky, fotky jsou spíše průměrné kvality a to pouze formátu 4:3. Ani video 1080p není  moc kvalitní. Fotky jsou po stranách neostré, barvy moc nesedí a nejsou dobře zaostřeny.

Evolveo Strongphone G4  – 1080 video

Evolveo Strongphone G4 jednoznačně míří na fanoušky odolných smartphonů, kteří se mohou spolehnout na dobré hardwarové parametry. Pochválím solidní výdrž.

Reklama