Evolveo StrongPhone Q6 LTE: odolný a spolehlivý [recenze]

Reklama

Obrněný mobil s čistým Androidem nabídne více než jen funkce pro volání a SMS. Podporuje LTE, dualSIM, slušně fotí a dobrá je i výdrž. Společník nejen do nepohody se vám bude zamlouvat.

EvolveoStrongphoneQ6_1

Evolveo Strongphone Q6 LTE

Rozměry: 147 × 76 × 12 mm, 215 g
Displej: 5″, 720 × 1280 bodů, 16 mil. barev, TFT LCD
Procesor, systém: 4 jádra, 1200 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 1000 MB, 8000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi LTE
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 8 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena EVOLVEO StrongPhone Q6 LTE v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Evolveo StrongPhone Q6 LTE patří do kategorie odolných mobilů, které snesou nějaký ten pár, prašné prostředí i koupel ve vodě. Přežije na dešti, můžete jej umývat pod tekoucí vodou od bláta. Telefon splní požadavky zahrádkářů, kutilů, vodáků a dalších zájemců o spolehlivý chytrý mobil. Velikostí a hmotností patří rozhodně do mužských rukou.

Obsah balení

Kromě telefonu dostanete USB kabel, nabíječku s výstupem 1,5 A a oceníte adaptér pro prodloužení microUSB konektoru. Díky němu můžete použít jinou nabíječku microUSB, jelikož se dostanete až ke konektoru pod gumovým obložením konstrukce. Na displeji mobilu je z výroby nalepena průhledná ochranná fólie, na našem vzorku s viditelnými bublinkami, naštěstí mimo displej.

EvolveoStrongphoneQ6_2EvolveoStrongphoneQ6_3

Konstrukce a tlačítka

Těžký a velký. Takový je Evolveo s normou krytí IP68 proti vodě a prachu. Gumové díly obložily tělo mobilu docela stylově, designově se záměr určitě vyvedl. Gumové rohy konstrukce zabrání poškození při pádu nebo položení. Boční tlačítka se trochu obtížněji mačkají, musíte přetlačit gumu.

EvolveoStrongphoneQ6_13EvolveoStrongphoneQ6_12

Pod gumou se schovaly sloty SIM na pravém boku, taktéž 3,5mm jack dole a microUSB v levém spodním rohu. Konstrukce počítá s praktickým poutkem na uchycení na šňůru, na zádech najdete čtyři malé šroubky.

EvolveoStrongphoneQ6_11EvolveoStrongphoneQ6_10

Mobil se v ruce drží celkem bez problémů, pokud si tedy zvyknete na hmotnost. Velikost je něco větší, pro nošení v kapse kalhot se Evolveo moc nehodí. Spíše patří do tašky, bundy, batohu. Pevnost konstrukce je na vysoké úrovni, určitě jej nijak nelze zkroutit a máte pocit, že držíte kvalitně zpracovaný výrobek.

EvolveoStrongphoneQ6_9EvolveoStrongphoneQ6_6

Displej

Displej s 5 palci nabízí HD rozlišení a dobrou čitelnost, funguje automatické podsvícení dle okolního jasu. Dotýkání v rukavicích bohužel nepodporuje, jinak na doteky prstů reaguje spolehlivě. Ve spodní části displeje spatříte trojici senzorových tlačítek pro Android. Nejsou nijak podsvícena a tak je ve tmě budete hledat. Kvalita obrazu je slušná, sice nepodává kvalitní černou barvu, ale pro běžné použití v pořádku. Krycí folie se trochu upatlává otisky, hodí se občas přeleštit o oděv. Místo bohužel nezbylo na informační LED někde nad displejem, naopak nechybí přední kamera na selfies a hovory.

EvolveoStrongphoneQ6_5EvolveoStrongphoneQ6_4

Konektivita a SIM

Mobil podporuje práci dvou SIM, stačí je vložit do šuplíčků pod krytkami napravo. Pak si v menu nastavíte, která se bude přijímat na hovory a data, nebo se to dá měnit na vyžádání. Evolveo je připraveno pro sítě LTE, takže si v místě pokrytí značně urychlíte surfování, právě tato výbava potěší. Datové spojení pracuje výborně, při pohybu po Brně jsem nepřišel na nějaký zádrhel. To platí na spojení Wi-Fi i práci ve 3G.

EvolveoStrongphoneQ6_7EvolveoStrongphoneQ6_8

Systém

Základní Android 5.1 je prostý nějaké grafické nadstavby. V mobilu najdete pouze základní aplikace Googlu, výrobce vložil naprosté minimum, takže do obchodu Play půjdete brzy. Pohyb v systému je rychlý, Evolveo spoléhá na 4jádrový procesor a 1 GB RAM. To není zrovna moc a tak mobil zbytečně nepřetěžujte. Paměť si vezmou hlavně kecálky typu Messenger a Whatsapp. Místo pro data zastupuje vnitřní paměť 8 GB, reálných je však necelých 5 GB. Tak se bude brzo hodit karta microSD, která patří do slotu SIM2.

EvolveoStrongphoneQ6_d_4EvolveoStrongphoneQ6_d_11EvolveoStrongphoneQ6_d_10EvolveoStrongphoneQ6_d_9EvolveoStrongphoneQ6_d_8EvolveoStrongphoneQ6_d_7EvolveoStrongphoneQ6_d_6EvolveoStrongphoneQ6_d_5

Multimédia

Nemám připomínek ke kvalitě hudebního výstupu, sluchátka si ale musíte zařídit sami. Co se týká hlasitosti vyzvánění, tak to rozhodně nepřeslechnete, jak je zřetelné. Pro focení se využívá 8 Mpx fotoaparát na zadní straně, nechybí LED blesk pro použití jako svítilna. Kvalita fotek není vůbec špatná, i když se fotí ve formátu 3:4. Solidní je i video 1080p, Evolveo dobře zachytává zvuk. Další fotky najdete v našem preview.

EvolveoStrongphoneQ6_f_7EvolveoStrongphoneQ6_f_4EvolveoStrongphoneQ6_f_2EvolveoStrongphoneQ6_f_3

Závěr

Obrněný a spolehlivý. Evolveo představuje zajímavý tip ke koupi odolného mobilu, konkurenční Caterpillar S30 je třeba o tisícovku dražší a umí to samé. Evolveo se dobře ovládá, odezva systému je jistá, potěší podpora LTE a kvalitní fotoaparát.

Reklama