Honor Watch GS Pro: vrátí vás na start [recenze]

Reklama

Chytré hodinky Honoru jsou poprvé vyloženě určeny do outdoorových podmínek. Spolehnete se na jejich odolnou konstrukci i dlouhou výdrž, za všech podmínek potěší skvěle čitelný displej. Jaké jsou další zkušenosti z používání?

Nové chytré hodinky Honor Watch GS Pro mají inspirovat svoje majitele k pobytu venku. Honor má poprvé oficiální outdoorové zařízení, které se navíc pyšní nejen normou IP68 proti vodě a prachu, ale zvládly 14 typů vojenských testů MIL-STD-810G, což zahrnuje odolnost proti výkyvům teplot, písku, dešti, vlhkosti, nadmořské výšce a jiným extrémům. Loňské Honor Watch Magic 2 vyšly na necelých 5 000 Kč, novinka je na startu o 1 500 Kč dražší, ale určitě trochu lépe vybavená. Zájemci mohou využít akci s bezdrátovými sluchátky zdarma, nebo se poohlédnout po dostupnější novince Honor Watch ES.

Na túry bez nabíječky

Hodinky se představily s černým nebo bílým silikonovým náramkem, pozornost budí atraktivní maskáčový látkový. Náramky se dají vyměnit za jiné dle přání. Design doznal pozitivních změn v porovnání s předchozím modelem, tentokrát tu máme mohutné ocelové kolečko kolem displeje (nedá se s ním točit), robustní provedení boků s tlačítky. Na ruce je velikost přiměřená, na šířku včetně výčnělků mají 50 mm. Na levém straně žádné tlačítko není, pouze dvě napravo. Horní přepíná do hlavního menu s funkcemi, spodní můžete nastavit dle libosti, já si jedním stiskem kontrolovat délku spánku.

AMOLED displej s velikostí 1,39 palců (průměr cca 38 mm) je skvěle čitelný s automatickým nebo ručním nastavením jasu. Sklíčko odolá škrábancům, za 14 dní testování nevidím ani jeden, sklíčko odpuzuje vodu i mastnostu, nikdy jsem nepotřeboval jej leštit. Když budete hodinky umývat pod vodou, kapky stékají velice snadno.

Spodní část hodinek dostala piny pro magnetickou nabíječku USB-C, je shodná s předchozím modelem a pasuje třeba i z hodinek Huawei Watch GT. Snímače tepu opět poblikávají zeleným světlem, to nijak neruší v noci, není vidět.

Zbylé senzory se starají o měření okysličení krve a jiných veličin. Unitř hodinek je baterie, která slibuje výdrž 25 dní. Pokud budete měřit výkony s GPS, necháte zapnuté měření tepu nebo displej, bude to méně. Mě za 14 dní testování zůstalo asi 15 % energie (aktivní notifikace, měření tepu, několik GPS aktivit s navigací na start), takže na dva týdny je určitě spolehnutí a to je dobrá zpráva.

Ví, kam se vrátit

Z hodinek můžete zavolat a také v nich přijmout hovor, musíte být v dosahu bluetooth s mobilem. Z hodinek lze volat 10 uložených kontaktů, když vám zavolá neuložené číslo, nezobrazí se jméno. Pro nouzové volání se hodinky použít dají. Uložení kontaktů a další správu nastavení hodinek provedete tradičně v aplikaci Zdraví od Huawei. V aplikaci můžete mít uloženo několik wearables, jak hodinky, tak fitness náramky.

Ohledně systému hodinek se nic nového neudálo v porovnání s předchozími Watch Magic 2. Opět uzavřený systém nepodporuje jiné aplikace, musíte si vybrat z těch uložených, stále chybí NFC třeba na mobilní platby. Líbí se mi horní lišta, kterou stáhnete tažením prstu – rychle aktivujte budík, režim Nerušit pro klidný spánek, prozvoníte hledaný mobil… Hlavní ciferník se dá vyrobit z vlastní fotky, já si vybral jeden z mnoha stažených v aplikaci Zdraví.

Tažením prstu ze spodního okraje zobrazíte notifikace aplikací, které jste vybrali v nastavení Zdraví. Já využívám upozornění na Whatsapp, Gmail, kromě notifikace vám hodinky dost silně zavibrují. Notifikace jsou opět velice stručné, neukazují smajlíky, naštěstí podporují češtinu jako celé menu systému. Notifikace můžete mazat, nedá se nijak odpovědět.

Hlavní prostředí hodinek rotuje v cifernících na obě strany, ukazují se zde informace o fyzické aktivitě (kroky, spálená energie apod.), hudební přehrávač (lze ovládat i Spotify v mobilu, nebo pouštět uložené MP3 v hodinkách – místa je 2 GB – celkem mají hodinky 4 GB). Dále stav počasí s předpovědí na týden, úroveň stresu, měření tepu. Menu systému poskytne dlouhý seznam ikon – cvičení, záznam cvičení, stav cvičení, tep, záznam aktivit, spánek, stres, dechové cvičení, hudba, kontakty, protokol hovorů, barometr, kompas, počasí, zprávy, stopky, časovač, budík, svítilna, nastavení. Nově je tu funkce Kyslík v krvi, k měřen množství kyslíku se používá SpO2 senzor, využít lze v klidovém i sportovním režimu majitele.

Hodinky mají sloužit k fyizcké aktivitě, včetně ukládání trasy díky GPS modulu. V aplikaci se dá exportovat trasa se všemi parametry, v aplikaci uvidíte i záznam teasy v mapě Googlu. Už ale nelze využít třeba export do jiných aplikací (Endomondo, Sports Tracker, Strava). Počet aktivit, které hodinky umí nějak měřit, je téměř nekonečný, desítky aktivit uvnitř nebo venku, dokonce jsem využil i „pouštění draků“! Pokud chcete trenéra, nechte si aktivovaný anglický hlas, který vám oznámí fáze a výsledky tréninků. Opět ale počítejte s tím, že během měření aktivity hodinky nenabídnou notifikace na nové událost z mobilu.

Můžete jen sledovat aktuální data, ovládat hudbu a u některých aktivit použít návrat na začátek trasy. Tohle je novinka, funguje třeba při běhu, venkovní chůzi, trekingu a podobných činnostech. Funkce využívá GPS modul, když odrolujete prstem doprava na třetí displej, uvidíte čáru a tlačítka zoomu – podle GPS se mění orientace a snadno dojdete do startu. To se může hodit při pohybu v lese nebo neznámém terénu, najdete tak snadno výchozí bod, zaparkované auto apod.

Chtějí ven

Letošní novinka Honoru to myslí vyloženě outdoorově, díky certifkované odolnosti se hodinky stanou parťákem pro všechny aktivity venku. Robustní design udělá radost sportovně laděným uživatelům, kteří ocení dlouhou výdrž, skvěle čitelný displej a měření nejrůznějších typů sportů a aktivit. Díky nové funkci GPS se snad nikdy neztratí při běhu, po zaslouženém odpočinku mohou pročítat statistiky spánku, úrovně stresu, kontrolovat okysličení krve.

Reklama