Mobinfo.cz » Android, HTC, Mobilní telefony, Systémy

HTC One mini: když chcete kovový mobil [recenze]


Sympatický telefon trochu klame tělem díky skvěle vypadající hliníkové konstrukci. Ve výbavě totiž najdeme řadu nedostatků, které by měly ovlivnit prodejní cenu. Bohužel se tak nestalo.

HTC One Mini

Rozměry: 132 × 63 × 9 mm, 122 g
Displej: 4,3″, 720 × 1280 bodů, 16 mil. barev, TFT LCD
Procesor, systém: 2 jádra, 1400 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 1024 MB, 16000 MB, ne
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 4 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena HTC One Mini v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

HTC One mini si  vzalo za vzor dospělejší, větší a dražší model HTC One. Inspirace v designu se nezapře, pozornosti neujde hlavně hliníková konstrukce a dvojice reproduktorů na čelní straně. Výrobce ovšem zcela vynechal slot na karty microSDHC, funkci NFC, ořezal hardware a moc nepotěší ani cenovka bezmála 10 000 Kč.

Kapitoly článku:

  1. Představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Konstrukce

Menší HTC One koupíte ve stříbrném provedení a právě vzhledem si telefon získává velké sympatie. Mobil má přiměřené rozměry, decentně zaoblené hrany, dodržuje tloušťku 9 mm a snesitelnou hmotnost 122 g. Konstrukce působí velmi solidně, kovová záda v ruce při podzimním počasí chladí. Kov rovněž dobře vede teplo, a tak se zahřívá při delším držení, hraní her apod.

HTCOneMini_11HTCOneMini_10HTCOneMini_9HTCOneMini_6

Na čelní ploše sídlí 4,3palcový displej se živým podáním barev, HD rozlišením a dobrou automatikou podsvětlení. I venku si na mobilu něco přečtete. Nemohu říct, že by se krycí sklo nějak přehnaně špinilo. V horním reproduktoru poblikává dioda na události, nebo svítí při dobíjení. Druhý reproduktor je pod displejem a právě ony jsou poznávacím znamením.

HTCOneMini_5HTCOneMini_4

Při zvonění, sledování filmů, poslechu hudby, vždy dobře uslyšíte tóny bez nějakého tlumení v rukou. Tohle řešení se mi zamlouvá. Výkonem umí ozvučit menší místnost, nechrastí na vysokou hlasitost, budete spokojeni. Pod displejem se ještě umístila dvě senzorová tlačítka pro návrat zpět a zobrazení hlavního displeje. Ve tmě se rozsvítí bílým světlem.

HTCOneMini_3HTCOneMini_2

Plastový rámeček obíhá celý telefon a do něj výrobce instaloval tlačítka a konektory. Nahoře tak najdete zámek a 3,5mm jack sluchátek, napravo dvě tlačítka hlasitosti a spoušť fotoaparátu chybí. Nalevo zbývá vysouvací šuplík na microSIM, k jeho uvolnění stačí použít špendlík nebo sponku. Vespod telefon nabijete microSUB, hned vedle pak sídlí jeden z dvojice mikrofonů. Druhý mikrofon najdete na zádech.

HTCOneMini_7HTCOneMini_8

Kovová záda telefonu jsou zaoblena, telefon se při položení na stole kolébá, když do něj ťukáte na displej. Pro focení je nachystána specialita HTC, jde o ultrapixelový 4Mpx snímač s podporou fullHD videa. Nechybí autofokus ani LED blesk.

HTCOneMini_1

Pro chod telefonu se využívá integrovaný akumulátor s kapacitou 1 800 mAh. Jelikož můžete v nastavení povolit úsporný chod telefonu a všelijak ovlivnit spotřebu, není problém s mobilem zůstat online i více dní v kuse. Při vysokém zatížení není problém samozřejmě vybít za jediný den.

Kapitoly článku:

  1. Představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Pages: 1 2

Reklama

Comments Closed