Huawei P9 Lite 2017: pozor, klouže! [recenze]

Reklama

Fešák ve zlatém odstínu, kterému nechybí nic podstatného, to je stručná vizitka sympatické P9 Lite. Důstojný zástupce střední třídy má stylově zaoblený displej a bleskurychlou čtečku otisků prstů.


Huawei P9 Lite 2017

Rozměry: 147 × 73 × 8 mm, 147 g
Displej: 5.2″, 1080 × 1920 bodů, 16 mil barev, IPS LCD
Procesor, systém: 8 jader, 2100 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 3000 MB, 16000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi LTE
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 12 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Huawei P9 Lite 2017 v českých e-shopech: Kč - Kč (Zdroj: Heureka.cz, )

Huawei P9 Lite 2017 je telefon s atraktivním designem, který může být třeba tradičně černý, ale také elegantě zlatý. Telefon patří do vyšší střední třídy, jeho specifikace ho pasují pro každodenní maximální nasazení při komunikaci, práci i zábavě. Prim hrají decentně zaoblené hrany a hlavně kompletně hladké plochy vepředu a vzadu.

Telefon váží 147 g, což je přiměřená hodnota pro telefon s kovovým rámečkem a plastovou konstrukcí s 5,2palcovým displejem. Kvalita obrazu ve fullHD rozlišení je velmmi dobrá, dobře pracuje světelné čidlo okolního světla pro optimální podsvícení. Vrstva na displeji se bohužel viditelně upatlává otisky prstů, útěchou je alespoň to, že se ke krajům zaobluje díky 2.5D efektu.

V horním pruhu nad displejem nechybí přední 8Mpx kamera a drobná barevná informační LED. Ovládací tlačítka jsou součástí displeje ve spodní části, tudíž je pruh pod displejem zcela holý. Na pravém boku najdete nepatrně vyčnívající tlačítka zámku a ovládání hlasitosti, nalevo se pak v šuplíku nachází pozice pro dvě SIM nebo SIM a microSD kartu.

Horní strana je vyhrazena 3,5mm jacku a jednomu z mikrofonů, zvukové podání do sluchátek je určitě kvalitní a dostatečně hlasité. Spodní část telefonu se věnuje nabíjení přes microUSB a najdete tu také mřížky hlasitého reproduktoru. Konstrukce telefonu není nijak odolná, proto se raději vyhýbejte vlhkosti apod.

Na zádech bydlí fotoaparát, LED blesk a kulatá čtečka otisků prstů. Její reakce jsou opravdu bleskové, po letmém přiložení ihned pozná otisk a odemkne telefon, případně spustí aplikaci, jak si sami zvolíte v menu. Záda telefonu jsou velice kluzká, telefon snadno sklouzává z nepatrně nakloněných povrchů a většinou končí na zemi. S tím je dobré počítat, třeba když uprostřed noci mobil dokáže spadnout z okenního parapetu apod.

Pod povrchem konstrukce sídlí 3 000mAh baterie s výdrží při běžném provozu i dva dny. Huawei nabízí v menu nastavení stylu spotřeby mobilu, aby co nejdéle vydržel. Obecně stačí vypínat Wi-Fi, nechat jas na automatiku a hned se procenta baterie drží lépe.

Hardwarové specifikace jsou velice příjemné, o Android 7.0 se postará 8jádrový procesor 2,1 GHz se 3 GB RAM. Vnitřní paměti mohlo být více než 16 GB, na to je dobré myslet třeba při nahrávání dlouhých videí. Případně rovnou pořídit microSD kartu. Součástí Androidu je tradiční grafická nadstavba Huawei s označením EMUI. V nabídce najdete grafické motivy, přehlednou informační lištu a další praktický obsah. Dostalo se tak na počitadlo kroků, aplikace o zdraví uživatele s názvem Zdraví, rovněž využijete svítilnu, FM rádio, souborový manažer, kalendář a další drobnosti.

12Mpx fotoaparát nepatří vyloženě na špičku, občas se stává, že automatika správně nevyváží bílou barvu, fotografiím svědčí spíše polojasné počasí kvůli mírnějšímu světlu. Snímač nabízí spíše živé barvy a dobrou ostrost po celé ploše s nízkým šumem. Pro letmé cvakání určitě dostačuje.

Huawei P9 Lite 2017 – 1080p video

Huawei P9 Lite 2017 je určitě dobrým tipem ke koupi, telefon lze sehnat kolem 7 000 Kč a je připraven odvádět dobrou práci a ještě mu to třeba právě v testované zlaté náramně sekne.

Reklama