Mobinfo.cz » Mobilní telefony, Ostatní značky

Jak fotí a natáčí BlackBerry Z10


V redakci právě testujeme BlackBerry Z10, netradiční mobil jak na poměry českého trhu (má neobvyklý operační systém), tak na poměry svého výrobce (nemá žádnou klávesnici). Prozatím vám ukážeme, jak skvěle fotí a natáčí fullHD videa. Musím říct, že kvalita mě překvapila.

Hlavní fotoaparát BlackBerry Z10 má rozlišení 8 Mpx. O kvalitu snímků se stará automatické ostření (autofokus), ve tmě vám pomůže diodový blesk. Samotný fotoaparát příliš mnoho nastavení nenabízí, například nemůžete zvolit rozlišení, jen formát (širokoúhlý a klasický).

BlackBerry_Z10_foto_03BlackBerry_Z10_foto_01

Čelní kamera má rozlišení 2 Mpx, což na vážné focení příliš není, navíc jí chybí autofokus i diodový blesk. Hodí se tak spíše na autoportréty nebo videohovory.

BlackBerry_Z10_foto_06BlackBerry_Z10_foto_07

Zato zadní fotoaparát dokáže skvěle zaostřit i na krátkou vzdálenost, snadno ho lze použít třeba na focení textů.

BlackBerry_Z10_foto_05BlackBerry_Z10_foto_08

Tyto kvality se samozřejmě projevují i při focení scén s jemnou kresbou.

BlackBerry_Z10_foto_09BlackBerry_Z10_foto_04

 

BlackBerry Z10 vám ale rozhodně neudělá ostudu ani při klasických scenériích. Pokud se vám chce, můžete vybrat některý z kreativních režimů, i na automat ale získáte solidní snímky.

BlackBerry_Z10_foto_02BlackBerry_Z10_foto_10

A o diodovém blesku a jeho kvalitách již padla řeč. Tato fotka je prováděná za úplné tmy, jediné osvětlení poskytl právě blesk.

BlackBerry_Z10_foto_11

Při natáčení videa si můžete vybrat mezi režimem 720p a 1080p. BlackBerry Z10 má vestavěný stabilizátor obrazu, dokáže snímat 30 snímků za sekundu. Temnější scénu můžete přisvítit neustále rozsvíceným diodovým bleskem.

Reklama

Comments Closed

Chytré držáky mobilních telefonů do auta, na kolo a na běhání zakoupíte v eshopu Kabelmanie.cz. | Reklama