LG Optimus L7 II: tady se hraje na styl [recenze]

Reklama

Kapitoly článku:

  1. Představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Hardware, systém, funkce

Telefon pracuje s 2jádrovým procesorem 1 GHz Qualcomm s grafickým čipem Adreno. Dobrou zprávou je alespoň 768 MB RAM. K uložení se nabízí jen 4 GB vnitřní paměti, dokoupení karty je tak nutností. Po spuštění telefonu je volných asi 240 MB. Prostředí Androidu 4.1 doznalo změn díky nadstavbě Optimus TouchWiz s řadou praktických vylepšení.

LGOptimusL7II_displej_1LGOptimusL7II_displej_5LGOptimusL7II_displej_4LGOptimusL7II_displej_3LGOptimusL7II_displej_2

Už zamykací obrazovku si lze upravit dle libosti. Chválím velké digitální hodiny i vysouvací informační lištu. Taky se hodí zástupci u dolního okraje, vše urychluje obsluhu funkcí telefonu. V menu najdete kromě změny velikosti písma také font písma. Potěší volba cyklování obrazovek stále dokola. Snadno se instalují zástupci a widgety na pohotovostní displeje. Opět si upravíte další zástupce ve spodní řadě ikon, může jich být až pět.

LGOptimusL7II_displej_8LGOptimusL7II_displej_6LGOptimusL7II_displej_10LGOptimusL7II_displej_9LGOptimusL7II_displej_7

Ještě zmínka o vysouvací liště. Kromě stupnice jasu displeje a přístupu do nastavení zde své místo našly přepínače dat, NFC, otáčení displeje, režimu letadla apod. Opět nemusíte pátrat v menu mobilu. Procházení systémem a instalace aplikací pracuje bez problémů. Zajímavým vylepšením je zobrazení malého podokna při příchozí SMS. Hned můžete odepisovat a reagovat. Také zobrazení zmeškaných událostí v liště hned nabízí reakci, třeba zpětného zavolání apod.

LGOptimusL7II_displej_11LGOptimusL7II_displej_15LGOptimusL7II_displej_14LGOptimusL7II_displej_13LGOptimusL7II_displej_12

Telefon nezarmoutí při přehrávání videí a hudby, pro poslech se nabízí režimy zvuku, pokud uznáváte ekvalizéry. LG nezaostává v organizaci času s přehledným kalendářem, líbí se mi také integrovaný prohlížeč, nemusíte hned utíkat třeba k Chrome. Pro dokumenty je připraven Polaris Office Viewer.

LGOptimusL7II_displej_21LGOptimusL7II_displej_20LGOptimusL7II_displej_19LGOptimusL7II_displej_18LGOptimusL7II_displej_17

Fotosnímač s hodnotou 8 Mpx obsahuje autofokus a doplňuje jej LED blesk. Dobře se fotí makro, texty apod. Zklamáním je kvalita videa, zaseklo se na VGA, resp. na 720 × 480 bodů. Další fotky najdete v předchozím článku.

Závěr

LG Optimus L7 II je nepochybně povedený telefon, který nepochopitelně postrádá čidlo jasu pro automatickou regulaci. Vyčítám rovněž absenci HD videa. Jinak si oblíbíte vyladěnost prostředí, obrovské možnosti přizpůsobení i speciální rychlou klávesu na levém boku.

Kapitoly článku:

  1. Představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Reklama