LG Optimus L9: velký displej, dobrá výbava [recenze]

Reklama

Kapitoly článku:

  1. Představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Hardware, systém, funkce

Telefon obsahuje dvoujádrový procesor s taktem 1 GHz, kterému pomáhá 1 GB RAM. Přestože je v mobilu 4 GB paměť, pro uživatele zbylo něco přes 2 GB. Stačí pár instalací aplikací a her a máte plno. Paměťovku si tedy dokoupíte, mobil jsem testoval s 16GB Verbatim. Telefon podporuje kompletní datové přenosy, včetně uvedeného NFC, samozřejmě chybí HSPA+. Operační systéme se zaseknul na verzi 4.0.4, telefon zatím nehlásí nějakou aktualizaci a kdo ví, jestli bude.

LGOptimusL9_displej_1LGOptimusL9_displej_2LGOptimusL9_displej_3LGOptimusL9_displej_4LGOptimusL9_displej_5

Malou pochvalu lze udělit výrobci za široké možnosti úpravy prostředí. Začíná to už na zamykací obrazovce, pokračuje informační lištou. Na zamykací obrazovku si dáte svoje zástupce aplikací, osobně jsem zvolil velké digitální hodiny, funguje vysouvání lišty bez nutnosti odemknutí telefonu.

LGOptimusL9_displej_6LGOptimusL9_displej_7LGOptimusL9_displej_8LGOptimusL9_displej_9LGOptimusL9_displej_10

Mezi pohotovostními obrazovkami si zvolíte tu primární, stiskem prostředního tlačítka se na ni přepnete. Líbí se mi možnost aktivace listování obrazovkami stále dokola. To samé platí v menu se zástupci aplikací, neexistuje omezení.

LGOptimusL9_displej_11LGOptimusL9_displej_12LGOptimusL9_displej_13LGOptimusL9_displej_14LGOptimusL9_displej_15

Na pohotovostním displeji si upravíte řadu zástupců v dolním řádku. Další změny jsou možné v informační liště, velká tlačítka zástupců aktivují a jinak ovládají různé funkce. Procházení prostředím telefonu je dost plynulé jen s občasnými nepatrnými zatrhnutími, nejde o nic vážného.

LGOptimusL9_displej_16LGOptimusL9_displej_17LGOptimusL9_displej_18LGOptimusL9_displej_19LGOptimusL9_displej_20

Hlavní menu je rozděleno na widgety, aplikace a stažené aplikace. Výrobce tu nachystal pár aplikací do začátku, zbytek si doinstalujete z Google Play. K využití čeká LG Tag+ pro nastavení NFC štítků, když si nějaký koupíte. Jsou tu aplikace pro sdílení dat přes DLNA, nechybí možnosti zálohování, správce souborů, dálkové ovládání telefonem, slovník, správce úloh apod.

LGOptimusL9_displej_24LGOptimusL9_displej_23LGOptimusL9_displej_22LGOptimusL9_displej_21

Na dokumenty použijete Polaris Office, jsou tu Poznámky, budíky, počasí s aktivním widgetem, samozřejmě FM rádio, ale už bez RDS. Na surfování zapnete prohlížeč nebo Chrome, jak je libo. Při dlouhodobém hraní her se mobil trochu zahřívá, během testování se ani jednou neseknul a nebylo potřeba resetovat.

V tomto článku najdete srovnání fotoaparátů LG Optimus L9 a LG Optimus L5.

Pro focení lze LG použít bez obav, máme tu autofokus i fullHD video. LG fotí docela dobře a hlavně dost rychle, ani makro není vyloženě problém. Dobrou zprávou je fullHD video, i když by mohlo být kvalitnější, ale třeba citlivost a hlasitost záznamu zvuku je prvotřídní, podívejte se sami.

Závěr

LG Optimus L9 udělá radost spořivějším zájemcům o mobil s velkým IPS displejem, kompletními daty a svižným spolehlivým chodem Androidu. Když s ohledem na cenu pominu lacinou konstrukci, spokojeni budou s výdrží, výkonem fotoaparátu, funkční výbavou obecně, včetně NFC.

Kapitoly článku:

  1. Představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Reklama