Mobinfo.cz » Mobilní telefony, Nokia, Windows Phone

Lumia 920 sbírá jedno ocenění za druhým


Nokia Lumia 920, zatím stále ještě vlajková loď finského výrobce, sbírá jedno nezávislé ocenění za druhým. Aktuálně byla vyhlášena smartphonem roku 2012 a zvítězila ve velkém fototestu několika špičkových smartphonů. Nezbývá, než pogratulovat!

Jeden z nejsledovanějších webů o elektronice, Engadget, vyhlašuje každoročně ceny Engadget Awards. Nejsou přitom udělovány redakcí, přeci jen, my novináři jsme místy trochu odtrženi od reality, zhýčkaní neustálým testováním nejšpičkovějších přístrojů apod. Engadget proto nechává o cenách hlasovat čtenáře. Letos se sešlo více než 280 tisíc hlasů z celého světa (web je psaný anglicky). V kategorii Smartphone roku 2012 zvítězila Nokila Lumia 920.

Nokia Lumia 920

Rozměry: 130 × 71 × 11 mm, 185 g
Displej: 4,5″, 768 × 1280 bodů, 16 mil barev, IPS LCD
Procesor, systém: 1500 MHz, Windows Phone
Paměť, úložiště, karta: 1000 MB, 32000 MB, ne
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 8,7 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Nokia Lumia 920 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Druhý test je redakční, týká se focení. Web Gizmodo postavil vedle sebe Samsung Galaxy S III, BlackBerry Z10, Google Nexus 4, Apple iPhone 5 a Nokia Lumia 920. U všech telefonů nastavil fotoaparát na automatiku (tak ostatně fotí naprostá většina lidí) a za naprosto stejných podmínek s nimi udělal několik fotek.

Jednalo se o fotku minimálně osvětlené scény (samozřejmě bez blesku), zopakování té samé fotky se zapnutým bleskem, vyfocení exteriérové scenérie za denního světla a portrétu člověka v interiéru. Po sečtení všech výsledků vyhlásil server Gizmodo (mimochodem proslavený svou náklonností k produktům Apple) vítězem fototestu – Lumii 920. Na dalších příčkách pak skončili (v tomto pořadí): Apple iPhone 5, BlackBerry Z10, Samsung Galaxy S III a Google Nexus 4. Celý test i s fotkami si můžete prohlédnout zde.

Reklama

Comments Closed