Menší, odolnější, hezčí: Sony Xperia Z1 Compact [preview]

Reklama

Sony na veletrhu CES představil novou verzi svého odolného smartphonu Xperia Z. Novinka se jmenuje Xperia Z1 Compact, nabízí skvělý fotoaparát, perfektní výdrž na baterii, dobrý design a ještě o kousek vyšší odolnost proti vodě.

Nejprve se zastavíme u barevné škály. Po vzoru Nokie teď všichni výrobci opouštějí nudnou černou a bílou (zavedenou pro změnu Samsungem) a přinášejí živější barvičky. Sony Xperia Z1 Compact se nabízí (kromě obligátní černé a bílé) také v limetkově žlutozelené a růžové.

Sony_Xperia_Z1_Compact_1

Všechny tyto varianty jsou odolné proti vodě a prachu podle normy IP 55 a IP 58. Při řádném zakrytování všech portů a otvorů je mobilní telefon odolný proti nízkotlakému proudu vody ze všech směrů (norma IP 55) nebo vodotěsný do hloubky 1,5 m až na 30 minut (norma IP 58).

Sony_Xperia_Z1_Compact_5

Zvláštní zmínku si zaslouží fotoaparát, který Sony v tiskové zprávě označuje jako nejlepší foťák v mobilu na světě. Jeho rozlišení je 20,7 Mpx, o kvalitu snímků se kromě toho stará ještě snímací čip CMOS Exmor RS for mobile, objektiv Sony G Lens a obrazový procesor BIONZ for mobile. Díky hardwarové spoušti můžete vytvářet snímky či videa i pod vodou. Výrobce slibuje úžasné snímky za horšího osvětlení, na výsledek si ale budeme muset ještě chvilku počkat.

Sony_Xperia_Z1_Compact_2 Sony_Xperia_Z1_Compact_3

Použitý procesor Snapdragon má čtyři jádra, displej úhlopříčku 4,3″ (vida, co dnes stačí na označení kompaktní telefon). O výdrž 2 300mAh baterie se stará sada funkcí Battery Stamina známá již ze starších modelů řady Xperia. Systém díky nim sleduje, jaké funkce používáte, a ty jiné po určité době vypne, takže neběží na pozadí a nevybíjejí baterii zbůhdarma.

Sony_Xperia_Z1_Compact_4 Sony_Xperia_Z1_Compact_7

K telefonu Sony Xperia Z1 Compact, který se začne celosvětově prodávat už v průběhu února, si můžete pořídit řadu zajímavého příslušenství. Kdyby vám náhodou nestačil vestavěný fotoaparát, je k dispozici také samostatný kompakt QX100 v podobě objektivu, chytré hodinky Smart Watch 2, magnetická kolébková dobíječka DK32 a stereo sluchátka SBH-80.

Sony_Xperia_Z1_Compact_6

Reklama