Mobinfo.cz » Gadgets

MOMOdesign sluchátka: nalaďte se po italsku


Milánské designérské studio nachystalo fanouškům mobilní hudby zajímavá sluchátka, s nimiž se dá pohodlně telefonovat a také ovládat hudební přehrávač. Uzavřená konstrukce dává vychutnat solidní zvuk.

Designéři z MOMOdesign navrhují vzhled nejrůznějších výrobků, ať už jde o motorkářské helmy, hodinky či batohy. Nezapomínají ani na mobilní příslušenství, to se týká pouzder a třeba těchto sluchátek. Vyrobila je italská firma CellularLine, od níž jsme testovali záložní akumulátor PWB 6000 nebo zateplená sluchátka Igloo.

Parametry sluchátek MOMOdesign

  • Typ: uzavřená, náušníky Ø 70 mm
  • Hmotnost: 143 g s kabelem
  • Připojení: 3,5mm jack
  • Výbava: vícefunkční tlačítko a mikrofon na hovory
CellularLine MOMO lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Lehká sluchátka uzavřené konstrukce nabízí polstrované náušníky (vnější průměr asi 70 mm) přichycené na drátových nosnících. Ty se posouvají v úchytech v rozmezí 0 – 50 mm, oba spojuje hlavový most. V něm vede kabel z pravého náušníku k levému, z vnější strany se chlubí velkým logem Momodesign. Z té vnitřní bych uvítal bohatší polstrování, i když je fakt, že sluchátka i s kabelem váží příjemných 143 g a tak hlavu moc nezatíží. V nejširším místě mostu naměřím 45 mm a hmotnost se tak rozkládá. Sluchátka se nedají nijak složit na cesty, odolají mírnému kroucení a namáhání.

Spojení s mobilem zajistí více než 150cm kabel s 3,5mm jackem na konci. Sluchátka se k mobilu hodí díky mikrofonu s vícefunkčním tlačítkem, to vše najdete asi 12 cm od náušníku. Při nasazení sluchátek na hlavu tak ovládací modul máte nedaleko úst. Tlačítkem přijmete/odmítnete hovor, při poslechu hudby pustíte/zastavíte produkci, dvojitý stisk vás posune v playlistu dále.

Zvukový projev vyplývá z uzavřené konstrukce, takže se budete těšit na odhlučnění od okolí a současně vy nebudete rušit nikoho (pokud nebudete využívat plnou hlasitost). Poskytovanému zvuku nechybí výraznější basy, středy a výšky by mohly být lépe prokresleny. Určitě potěší solidní hlasitost, na maximum však sluchátka přestávají stíhat a mohou někdy trochu chrčet. Obecně hodnotím zvuk jako nadprůměr. Sluchátka Momodesign ocení příznivci klasických sluchátek před špuntovými; současně s nimi vyřídíte hovory a nemusíte lovit mobil z kapsy. Rovněž přepínání skladeb je mnohem pohodlnější, chybět však může ovladač hlasitosti. Někomu udělá radost hodně dlouhý kabel, pro svedení pod oděv se může hodit.

Reklama

Comments Closed

Chytré držáky mobilních telefonů do auta, na kolo a na běhání zakoupíte v eshopu Kabelmanie.cz. | Reklama