Mobinfo.cz » Mobilní telefony

Největší zájem je o superlevné smartphony


Prodejce Expert Elektro se pochlubil se svými statistikami. Podle nich klesá zájem o smartphony střední cenové kategorie a lidé se naopak přiklánějí k těm nejlevnějším.

Podle statistik prodejů Expert Elektro opravdu výrazně klesá zájem o smartphony střední cenové kategorie. Existuje sice malá skupina lidí, kteří si kupují telefony dražší než 8 000 Kč (konkrétně v roce 2015 takových bylo 2,1 %). Naprostá většina si ale pořizuje chytrý telefon za 2-4 000 Kč.

Právě podíl v této cenové skupině prudce roste. V roce 2013 tvořila tato skupina jen 38,9 % prodejů, v roce 2015 už to bylo 63,3 %. Naopak skupina dražších smartphonů (4-8 000 Kč) oslabila z 34,2 % na 18,7 %).

Expert_Elektro_cenove_kategorie

To je způsobeno nejspíš překotným vývojem. Zatímco ještě před třemi lety jste za dva tisíce skutečně nepořídili nic, co by se dalo v pohodě používat, dnes už za tuto cenu získáte dostatečné funkce a přiměřený výkon. Navíc se do této kategorie přesouvají lidé, kteří chytrý telefon vlastně nepotřebují, ale mobil bez operačního systému už dnes koupí jen stěží.

Reklama

Comments Closed

Chytré držáky mobilních telefonů do auta, na kolo a na běhání zakoupíte v eshopu Kabelmanie.cz. | Reklama