Mobinfo.cz » Mobilní telefony, Nezařazené, Nokia

Nokia má dva nové modely: Asha 205 a 206


Nokia právě představila dva levné telefony Asha. Oba se budou prodávat leště letos, oba mají variantu pro jednu a dvě SIM karty. K tomu přibyla nová funkce Slam určeně pro sdílení fotek a dalšího multimediálního obsahu.

Nokia Asha 205: další mobil s QWERTY

Nokia Asha 205 je ideální telefon pro všechny fanoušky Facebooku. Má totiž plnohodnotnou QWERTY klávesnici pro pohodlné psaní dlouhých textů. K tomu na ní najdete speciální tlačítko pro rychlý přístup k sociální síti Facebook. Prodávat se bude ve verzi pro jednu či dvě SIM karty. Vyznačuje se také skvělou výdrží, varianta s jednou SIM prý vydrží až 37 dní a varianta pro dvě SIM 25 dní.

Nokia Asha 205 bude dostupná v azurové, purpurové a oranžové barvě. Na trhu by se měla objevit do konce roku 2012 za cenu 62 dolarů bez daně. Termín uvedení pro Českou republiku ani česká cena zatím není známá, přepočtem z dolarů na koruny a přičtením daní ale můžeme odhadovat cca 1 400 Kč.

Nokia 206: displej a klasická klávesnice

Druhý telefon cílí spíše na příznivce mobilního internetu. Na svou cenu má příjemně velký displej (2,4″) a navíc klasickou číselnou klávesnici, po které lidé často volají.  Opět se objeví verze pro jednu i dvě SIM karty, vestavěný fotoaparát má rozlišení jen 1,3 Mpx.

V nabídce barevných variant se mimo jiné objeví také azurová, purpurová a žlutá. Po jednom nabití si můžete užívat mobilu po dobu 28 dní (model se dvěma SIM) nebo až 47 dní (model s jednou SIM). Doporučená cena je 62 dolarů bez daní, termín uvedení opět do konce roku. Nevíme, kdy se objeví v Česku, cenu ale po přepočtu z dolarů na koruny a připočtení české DPH odhadujeme na 1 400 Kč.

Slam: sdílejte bez internetu

Oba telefony mají novou funkci Slam, jejímž prostřednictvím chce Nokia umožnit lidem, aby sdíleli fotky a videa bez datových přenosů. Zatím nevíme, jak přesně funguje, oficiální informace ale hovoří o využití bluetooth pro rychlé odesílání multimediálního obsahu.

To samozřejmě bude fungovat jen pro mobily, které se nachází ve vašem bezprostředním okolí (přesněji řečeno v dosahu bluetooth, čili v jednotkách až nízkých desítkách metrů). Nokia ale tvrdí, že telefony, na něž fotky či videa posíláte, nemusí funkci Slam vůbec podporovat.

Reklama

Comments Closed

Chytré držáky mobilních telefonů do auta, na kolo a na běhání zakoupíte v eshopu Kabelmanie.cz. | Reklama