O2 eKasa – EET s garantovaným odkupem pokladny

Reklama

O2 představilo své řešení pro elektronickou evidenci tržeb. Zařízení eKasa vám prodá za necelých pět tisíc, měsíční poplatek bude účtovat až od zahájení platnosti zákona, a v případě potřeby eKasu odkoupí zpět.

Pokladní systém eKasa se skládá z dotykové pokladny se stojanem, tiskárny na účtenky, platebního terminálu pro platby kartami a SIM karty pro datové připojení. Za její pořízení zaplatíte 4 995 Kč (bez DPH), což vám stát vrátí formou slevy na dani z příjmu. Funkčnost pokladny je ověřena díky zkušenostem z Chorvatska, kde už EET nějakou dobu funguje.

O2_eKasa

Za provozování pokladny zaplatíte měsíčně 499 Kč (bez DPH).Součástí poplatku je pravidelná aktualizace systému, zálohování dat a nepřetržitá asistence na zákaznické lince . Tento měsíční poplatek začne O2 účtovat až od účinnosti zákona o evidenci tržeb, tedy od 1. 12. 2016 pro hotely a restaurace, od 1. 3.2017 pro maloobchod a velkoobchod, od 1. 3. 2018 pro ostatní živnosti. Do té dobu budou mít uživatelé provoz eKasy zdarma.

Další slevu lze získat, pokud budete pomocí eKasy přijímat platby kartami a zajistíte určitý obrat. Při měsíčním obratu 50 000 Kč vám O2 sleví polovinu měsíčního poplatku, při obratu 100 000 Kč dokonce poplatek celý. Pokladnu je možné připojit k internetu přes mobilní síť LTE nebo WiFi. eKasa od O2 funguje na každém internetovém připojení, nevyžaduje tedy internetovou konektivitu od O2.

Společnost O2 zahájí prodej eKasy v červenci na svých prodejnách i na webu. O2 je však připraveno i na variantu, pokud by byl zákon o EET zrušen. V takovém případě garantuje zpětné odkoupení základního balení. O2 bude obchodníkům při zavádění, správě, servisu nebo reklamacích k dispozici 24 hodin, sedm dní v týdnu.

Reklama