Mobinfo.cz » O2, Operátoři

O2 posiluje LTE síť v Praze


O2 prostřednictvím firmy Cetin výrazně posiluje síť LTE na území Prahy. Na vysílače instaluje nové vrstvy a přidává také úplně nové vysílače. Celkem investoval a bude investovat stovky milionů korun.

V hlavním městě se pohybuje spousta lidí, kteří dohromady spotřebují čtvrtinu celkového datového provozu v zemi. Za poslední rok se množství dat stažených v Praze zdvojnásobila. To samozřejmě s sebou nese nároky na posílení kapacity sítě.

Proto O2 prostřednictvím firmy Cetin investuje stovky milionů. Na vysílače, kde je instalována frekvence 800 MHz, přidává další vrstvu s frekvencí 1 800 MHz. A naopak, kde sviští jen osmnáctistovka, tam přidává ještě osmistovku navrch. Toto navýšení se týká celkem 534 pražských vysílačů.

Všechny vysílače s dvěma kapacitními vrstvami navíc v průběhu podzimu operátor osadí technologií 2CC, která umožňuje agregaci dvou frekvenčních pásem s výslednou přenosovou rychlostí až 300 Mb/s. V příštích dvou letech hodlá postavit v Praze dalších 250 vysílačů a k tomu nasadit technologii 3CC, která zvládá agregovat až tři frekvenční pásma, čímž se operátor připravuje na příchod sítí páté generace.

Reklama

Comments Closed

Chytré držáky mobilních telefonů do auta, na kolo a na běhání zakoupíte v eshopu Kabelmanie.cz. | Reklama