Mobinfo.cz » O2, Operátoři

O2 spustilo LTE na Velké Pardubické


Operátoři vždy posilují signál svých sítí při konání velkých akcí. Většinou k tomu používají převozné vysílače. Nejinak je tomu u O2, které u příležitosti dostihu Velká Pardubická rozjel v okolí síť LTE. A brzy ji rozjede trvale.

Mobilní vysílač LTE se v okolí závodiště v Chuchli objevil již o víkendu, kdy se legendární dostih běžel. Operátor si nejspíš řekl – když už musíme vozit vysílače, můžeme vzít rovnou LTE, ať se koňští nadšenci pomějí. Dočasné pokrytí ale samozřejmě nic neřeší.

V průběhu října se pokrytí sítí 4G LTE rozšíří například o okolí měst Pardubice, Ostrava, Benešov, Třebíč, Znojmo, Jihlava, Frýdek-Místek a Hodonín. Plánované pokrytí na konci října vidíte níže na prvním obrázku. O2 průběžně pokrývá signálem 4G LTE celou Českou republiku a do konce roku plánuje pokrýt vysokorychlostním internetem 93 % obyvatel Česka. Jak bude vypadat LTE síť na konci roku se můžete podívat na druhém obrázku.

O2_LTE_rijen2014 O2_LTE_prosinec2014

Technologie 4G LTE od O2 nabízí na vybraných místech maximální rychlost až 185 Mb/s. Pro využívání sítě 4G je potřeba zařízení, které 4G LTE podporuje, a také nový typ SIM karty – tzv. USIM. Každý zákazník O2 si může svůj typ SIM karty jednoduše ověřit zadáním kódu *444*# a jeho odesláním jako běžného hovoru. Případnou výměnu karty zařídí zdarma na kterékoli prodejně O2, firemním zákazníkům tuto výměnu zprostředkuje jejich obchodní zástupce.

Reklama

Comments Closed

Chytré držáky mobilních telefonů do auta, na kolo a na běhání zakoupíte v eshopu Kabelmanie.cz. | Reklama