Mobinfo.cz » O2, Operátoři

O2 začíná budovat LTE síť v Ostravě


O2 rozšiřuje svou LTE síť do dalšího krajského města, aktuálně je na řadě Ostrava. Síť LTE byla nejprve vybudována formou mobilních vysílačů, aktuálně se pokračuje s výstavbou stabilní sítě.

LTE se do Ostravy dostalo u příležitosti konání Dnů NATO. Na ostravském letišti se shromáždilo více než 150 tisíc lidí, proto bylo stejně nezbytné posílit síť mobilními vysílači. O2 toho využilo a okolo letiště rozestavilo „přenosné“ vysílače s podporou LTE. Po ukončení dnů NATO si je ovšem zase sbalilo a odvezlo.

Druhým místem v Ostravě, kde O2 nasadí nejrychlejší mobilní síť 4G LTE, je areál Světa techniky v Dolní oblasti Vítkovice. Zde bude síť 4G LTE nasazena přímo uvnitř budovy a technologie zde zůstane již na stálo. Svět techniky se slavnostně otevře 26. září.

Pro využívání sítě 4G je potřeba zařízení, které 4G LTE podporuje, a také nový typ SIM karty – tzv. USIM. Každý zákazník O2 si může svůj typ SIM karty jednoduše ověřit zadáním kódu *444*# a jeho odesláním jako běžného hovoru. Případnou výměnu karty zařídí zdarma na kterékoli prodejně O2, firemním zákazníkům tuto výměnu zprostředkuje jejich obchodní zástupce.

Reklama

Comments Closed

Chytré držáky mobilních telefonů do auta, na kolo a na běhání zakoupíte v eshopu Kabelmanie.cz. | Reklama