Samsung Galaxy Core 2: pro méně náročné [test]

Reklama

Mobil střední třídy přichází s Androidem 4.4., výrobce má i variantu Duos s podporou dual SIM. Výbavou neexceluje, na běžné použití jistě dostačí.

SamsungGalaxyCore2_Duos_1SamsungGalaxyCore2_Duos_2

Samsung Galaxy Core 2

Rozměry: 130 × 68 × 10 mm, 138 g
Displej: 4,5″, 480 × 800 bodů, 16 mil. barev, TFT LCD
Procesor, systém: 4 jádra, 1200 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 768 MB, 4000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 5 Mpx, video: 480p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Samsung G355 Galaxy Core 2 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

S cenou pod 5 000 Kč si můžete pořídit novinku Samsung Galaxy Core 2, a to v bílé nebo černé barvě. Výrobce jej má také v Duos variantě s podporou dual SIM, jde o označení SM-G355H, zatím jej u nás neprodává. 

SamsungGalaxyCore2_8SamsungGalaxyCore2_10

Menší telefon s větší tloušťkou skoro 10 mm váží citelných 138 g a to je komplet z plastu. Krycí plast nad displejem se dá snadno promáčknout, až uvidíte „duhu“, pod displejem nepřehlédnete senzorové klávesy a hardwarovou prostřední. Tlačítka nejsou podsvětlená, displej má tradiční TFT technologii, tedy žádný AMOLED nebo IPS. Viditelnost na slunci není moc dobrá, jas si regulujete sami, čidlo chybí. Pozorovací úhly raději nezkoušet a dívat se na displej zpříma.

SamsungGalaxyCore2_1SamsungGalaxyCore2_2SamsungGalaxyCore2_3SamsungGalaxyCore2_4

Stříbrná linka na obvodu je efektně doplněna mříkou, záda zase mají asi připomínat kůži, dle povahy jeho povrchu. Zámek mobilu najdou vaše prsty na pravé straně, vlevo pak nechybí ovládání hlasitosti. Klasickou spoušť fotoaparátu nemá cenu hledat.

SamsungGalaxyCore2_5SamsungGalaxyCore2_7

Nahoře upotřebíte nezbytný 3,5mm konektor, dole pak microUSB. Zadní kryt je pevně nacvaknutý na těle mobilu, poskytuje útočiště pro 5Mpx fotoaparát, LED blesk a hlasitý reproduktor. Po sejmutí spatříte 2 000mAh baterii, která brání přístupu k microSD slotu a microSIM. Duos verze má navíc ještě jeden SIM slot v levé části nad baterií.

SamsungGalaxyCore2_9

Výrobce vsadil na 4jádrový procesor 1,2 GHz a 768 MB RAM. To vše hýbe Androidem 4.4.2 s nadstavbou TouchWiz. Odezva mobilu zejména při přechodech, animacích a spouštění aplikací není příkladná, prostředí je trochu zpomalené a mírně se trhá. Vnitřní prostor 4 GB se po startu nového telefonu změní na 1,65 GB pro uživatele, počítejte s dokoupením microSD karty.

SamsungGalaxyCore2_Duos_displeje_1SamsungGalaxyCore2_Duos_displeje_4SamsungGalaxyCore2_Duos_displeje_3

TouchWiz s hravou grafikou plnou kulatých tvarů ikon a barviček jsme již viděli třeba u Galaxy S5, tady je sdamozřejmě ještě trochu jednodušší a dostatečně přehledné. S mobilem funguje vše podstatné, od volání, po komunikaci na Hangouts, Facebook Messengeru apod.

SamsungGalaxyCore2_Duos_displeje_2SamsungGalaxyCore2_Duos_displeje_5SamsungGalaxyCore2_Duos_displeje_6

Zásoba aplikací v telefonu není zbytečně velká, kromě Google aplikací pro navigaci a další činnosti možná oceníte záznamník, kalendář, organizér a zbytek drobností, stejně najdete vše na Google Play.

Ukázkové fotky Samsung Galaxy Core 2

SamsungGalaxyCore2_foto_2SamsungGalaxyCore2_foto_1

Ukázkové video Samsung Galaxy Core 2

Samsung Galaxy Core 2 fotí 5Mpx snímačem s autofokusem a LED bleskem, nižší kvalita je vidět hned. Video není ani HD rozlišení, na tohle se nehodí. Core 2 je levnější telefon s nejnovějším Androidem 4.4, který mu ovšem dává zabrat. Dle mého názoru bych raději sáhl po modelu s 1 GB RAM a kvalitnějším displejem.

Reklama