Sazka Mobil: 10 nejčastějších otázek

Reklama

Soudě podle počtu dotazů, které se objevují v naší redakční poště, vás v poslední době hodně zaujal virtuální operátor Sazka Mobil. Pokusili jsme se vybrat ty otázky, které se opakují nejčastěji, a dohledat pro vás správné odpovědi.

Jakého operátora Sazka Mobil využívá, jak je to s pokrytím, 3G, LTE, CDMA?

Sazka Mobil využívá síť mobilního operátora Vodafone. Z toho vyplývá, že má bezproblémové pokrytí ve všech obydlených oblastech (pokud znáte někoho, kdo má Vodafone, můžete si to vyzkoušet). Zatím nemá přístup ani k LTE, ani k CDMA, do budoucna ale zejména LTE nelze vyloučit.

Jak mám přejít k Sazka Mobil?

Stejně jako k jakémukoliv jinému operátorovi. Nejprve si kupte SIM kartu (stojí 150 Kč a obsahuje kredit ve výši 150 Kč). Poté ji aktivujte libovolným odchozím hovorem. Následně si budete muset vyrovnat vztahy se svým původním operátorem (např. vyčerpat zbytek kreditu) a získat od něj číslo ČVOP. Pak už se jen přihlásíte do Samoobsluhy Sazka Mobil a budete postupovat podle pokynů, zejména zadáte ČVOP do formuláře a potvrdíte svůj záměr přenést číslo.

Slyšel jsem, že můžu do dvou týdnů vrátit SIM kartu a dostanu zpátky peníze, je to pravda?

Ano, toto ustanovení platí pro všechny nákupu učiněné prostřednictvím internetu. Pokud jste tedy koupili SIM kartu v eShopu, stáhněte si z webu Sazka Mobil formulář Odstoupení od smlouvy, SIM kartu zabalte do původního balení a pošlete na uvedenou adresu. Peníze vám dorazí zpět na účet, který vyplníte do formuláře, během 14 dnů od doručení zásilky. Pokud jste už mezi tím začali používat služby operátora, samozřejmě vám vrátí jen nevyužitou část kreditu.

Jak dlouho platí kredit?

Musíte dobíjet minimálně jednou za šest měsíců částkou alespoň 200 Kč. Opětovným dobitím se půlroční platnost kreditu prodlouží.

Účtuje se po sekundách, minutách nebo nějak jinak?

Sazka Mobil účtuje první minutu hovoru celou, dále pak po sekundách. Používá tedy schéma 60+1.

Potřebuji jiný formát SIM karty, kde ji seženu?

Standardní SIM karta má velikost Mini, můžete z ní ale vyloupnout i menší variantu Micro. Pokud potřebujete Nano SIM, musíte si ji objednat na stránkách operátora.

Můžu získat zlaté číslo?

Ano, Sazka Mobil nabízí ve svém eshopu „SIM karty ze speciální řady vybraných telefonních čísel“, a to za 1 000 Kč. Součástí je samozřejmě kredit ve výši 150 Kč.

Jak je to s automatickým sázením do loterie Sazka Mobil šance? Nerad bych se účastnil hazardních her.

Automatické sázení nefunguje, vždy si musíte vsadit vy. Při dobíjení kreditu na terminálech Sazky můžete vsadit poslední pětičíslí svého telefonního čísla za cenu 20 Kč. Operátor vám tuto dvacetikorunu sleví. Ve výsledku tedy zaplatíte 200 Kč, za což dostanete 200 Kč kreditu a sázenku za 20 Kč.

Je nějak omezená účast v Sazka Mobil šance?

Platí jediné zákonné omezení, musíte být starší 18 let, jako v kterékoliv jiné loterijní hře. Jinak nemusíte být zákazníkem Sazka Mobil, vsadit si může kdokoliv (a jakékoliv pětičíslí) za 20 Kč.

Nefungují mi Premium SMS, je to možné?

Ano, Sazka Mobil na webu uvádí, že na jejich zprovoznění teprve pracuje.

Reklama