Mobinfo.cz » Operátoři, T-Mobile

T-Mobile má nové tarify i pro podnikatele


T-Mobile inovoval také svou nabídku podnikatelských tarifů. Podívejte se, jestli by se vám náhodou nevyplatilo zakoupit živnosťák a napsat svou SIM kartu „na firmu“.

Tarifů je šest a podobně jako tarify pro koncové zákazníky jsou označeny písmeny, která znáte z prodejen s oděvy. Nejmenší tarif XS tak obsahuje jen 100 minut na volání a 100 SMS, k tomu pak logicky 100 MB dat. Vyšší tarif S už má volání neomezené, dat má ale jen 700 MB. Další tarify M, L, XL a XXL pak přidávají více a více dat.

Rozdílem oproti tarifům pro koncáky jsou ještě firemní cloudové služby. S výjimkou nejnižšího tarifu XS obsahují všechny nové tarify antivirový systém. Od tarifu M výše získáte v ceně i pronájem kancelářského balíku Microsoft Office po celou dobu trvání tarifu. Od tarifu S pak všechny nabízejí určitý prostor pro zálohování dat – od 20 GB u tarifů S, M a L, přes 40 GB u tarifu XL, až po 100 GB u tarifu XXL).

Tarif XS S M L XL XXL
Cena bez DPH 299 499 699 899 1299 1999
Cena s DPH 362 604 846 1088 1572 2419
Volání 100 neomezeně neomezeně neomezeně neomezeně neomezeně
Zprávy 100 neomezeně neomezeně neomezeně neomezeně
Data 100 MB 700 MB 5 GB 10 GB 20 GB 70 GB
Antivir ano ano ano ano ano
Office 365 Essential Business Premium Premium
Záloha dat 20 GB 20 GB 20 GB 40 GB 100 GB

Komentář Mobinfo.cz

Podobně jako u tarifů pro koncové spotřebitele, i tady platí, že T-Mobile zejména navýšil množství dat a přidal cloudové služby. To je sice to, po čem zákazníci volali, na sociálních sítích je ale patrné, že čekali toto navýšení muziky za podstatně méně peněz, k čemuž zatím nedošlo. T-Mobile udělal jeden krok správným směrem a nyní nezbývá než čekat, jak zareagují ostatní operátoři.

Cpát do všech tarifů data (a v případě firemních ještě cloud) může být kontraproduktivní. Každý si jistě dovedeme představit firmu, ve které tyto služby potřebuje ředitel a pár manažerů, zatímco většina zaměstnanců na nižších pozicích plně vystačí s telefonováním a zprávami. Pro ně má teď T-Mobile vlastně jen jeden tarif s nepříjemně vysokou cenou za hovory – 3,62 Kč/min (pokud zanedbáme zprávy, kterých se dnes pošle minimum, a data, které prostě určitá skupina lidí nepotřebuje, a vydělíme měsíční paušál počtem minut).

U firemních tarifů ale musíme zatím počítat s tím, že se jedná pouze o výchozí stav, ze kterého si firmy dokáží usmlouvat výraznou množstevní slevu. Objevily se sice jisté snahy této možnosti zamezit, dosud ale funguje.

Reklama

Comments Closed

Chytré držáky mobilních telefonů do auta, na kolo a na běhání zakoupíte v eshopu Kabelmanie.cz. | Reklama