Mobinfo.cz » Operátoři, T-Mobile

T-Mobilu odchází technický ředitel, který chtěl spouštět LTE


Na konci března opustí kanceláře českého T-Mobilu Frank Meywerk, výkonný ředitel technologického úseku. Právě on měl v lednu plány na spouštění sítě LTE bez ohledu na výsledek aukce, klidně na stávajících frekvencích. Co to pro operátora znamená?

Frank Meywerk neodchází z T-Mobilu definitivně, jen se v rámci korporátní hry na hýbající se krabice přesune na obdobnou pozici do Holandska. V České republice působil od roku 2009, od začátku tlačil na výrazné zrychlení mobilní sítě. Schválně si uvědomte, kdy začal T-Mobile mohutně budovat síť 3G a kdy ji začal zrychlovat doplňky HSPA, až po dnešní HSPA+ 42. Ta doba docela přesně koresponduje s nástupem Franka Meywerka.

Frank_Meywerk

Ještě v půlce února na setkání s novináři mi přitom v osobním rozhovoru potvrdil, že hodlá letos spustit síť LTE, i kdyby to mělo být na stávajících frekvencích. Jak prorocky tehdy odhadl, že rozjetá aukce volných kmitočtů jen tak brzy neskončí! A nyní tedy odchod. Od dubna bude pověřen řízením technologického úseku Vladimír Klein, výběrové řízení na nového technologického ředitele už probíhá.

Frank Meywerk přitom není jediný manažer, který v poslední době z českého T-Mobilu odešel. Hned začátkem roku opustil roztylskou budovu Martin Jaroš, marketingový mág stojící za Zadarem, Chuckem a dalšími nezapomenutelnými reklamami T-Mobilu (a také před tím Oskara/Vodafonu). Výběrové řízení na jeho místo pravděpodobně stále probíhá, nástupce totiž oznámen nebyl. Z T-Mobilu odešel začátkem roku také Jiří Janeček, dlouholetý zástupce tiskové mluvčí, který nyní působí jako PR manažer ve společnosti Samsung.

Reklama

Comments Closed

Chytré držáky mobilních telefonů do auta, na kolo a na běhání zakoupíte v eshopu Kabelmanie.cz. | Reklama