Mobinfo.cz » Mobilní telefony, Motorola

Véčko Motorola Gleam+: levná světelná show na krytu


Kapitoly článku:

 1. Představení, videa, konstrukce
 2. Prostředí, funkce, ukázkové fotky, závěr

Prostředí, přehled funkcí, ukázkové fotky

Jelikož jde o tzv. hloupý telefon, po zapnutí se objeví prostředí od výrobce. Telefon startuje hodně rychle a i při procházení nijak nezdržuje. Pohotovostnímu displeji změníte tapetu, jinak na něm uvidíte datum, čas a název operátora. Nechybí menší ikony se stavem signálu, nových událostí, zapnutém profilu, baterii. Spodní dvě funkce jsou přiřazeny trvale fotoaparátu a vstupu do hlavní nabídky. Když si spustíte hudbu v přehrávači nebo naladíte FM rádio, uvidíte názvy také na pohotovostním displeji. Základní nabídka obsahuje 12 ikon s popisky v horní části, nelze je už přeskládat. V menu se dá pohybovat stiskem alfanumerických tlačítek.

Do Motoroly se vejde 1 000 kontaktů s několika položkami, všechny hovory ukládá správce volání. Vybraná čísla lze blokovat, nechybí skupiny volajících. Véčková konstrukce nabízí přijetí a ukončení hovoru horním krytem. Mikrofon se nachází u tlačítka 9, takže to má k ústům blízko. Hlasitý reproduktor na zadní straně by mohl být hlasitější, ve sluchátku uslyšíte vše v pohodě.

Při psaní zpráv si nemusíte rozmyslet, zda tvoříte SMS nebo MMS, stačí přidat přílohu a editor je přepne. Slovník T9 se dá trvale vypnout, což kvituji. Písmo se nijak zvětšit nedá, píše se na 8 řádcích, čte na 7. Nechybí doručenky, odpočet znaků, zprávy už ale neznají řazení do konverzací. Při psaní mi trochu vadila mezera na křížku a nikoliv na nule, speciální symboly jsou pak pod jedničkou.

V multimédiích najdete záznamník ve formátech AMR a WAV, využije paměťovou kartu a to do vyčerpání místa. Po připojení sluchátek naladíte automaticky stanice v FM rádiu, nechybí RDS informace. Sbírku doplňuje prohlížeč obrázků. Hudební přehrávač nabídne knihovnu a tvorbu playlistů, čte ID3 tagy. Výstup do sluchátek není nejkvalitnější, ale za ty peníze…

Při pohledu na fotografie je vám jasné, že tyhle mazanice nejsou pro ukazování na monitoru. O něco více zábavy zajistí javová sbírka programů, kde jsou jednoduché hry i aplikace pro Facebook a Twitter. Přes datové spojení v EDGE komunikuje prohlížeč Opera Mobile 10.1, kterou najdete předinstalovanou.

Z praktických funkcí se budou hodit budíky, kalendář, kalkulačka, kolovník, převodník měn, stopky. Dokonce jsem našel plánování času vypínání telefonu. K připojení handsfree se bude hodit bluetooth. Speciální složku si zasloužily sociální sítě, zmíněné aplikace obslouží Facebook a Twitter, pro Gmail, Google hledání a MySpace tu čekají jen odkazy do internetu.

Ukázkové fotografie v plném rozlišení

Koupit?

Jestliže hledáte véčko za pár korun pro volání a zprávy, pak máte favorita. Ladné tvary štíhlé konstrukce se bude líbit, někdo si zamiluje blikající LED na horním krytu. Motorola Gleam+ vyniká dlouhou výdrží, pohyb v prostředí je svižný. Trochu zamrzí vrzající zadní kryt, dokoupit musíte paměťovou kartu. Velké plus je nepochybně pohodlná rozměrná klávesnice a skvělý displej.

Technické parametry

 • Rozměry a hmotnost: 107 × 53 × 13,5 mm, 105 g
 • Displej: 2,8 palce (37 × 62 mm), TFT LCD, 240 × 320 bodů, 256 tisíc barev
 • Datové přenosy: GPRS, EDGE, microUSB, USB 2.0, bluetooth
 • Paměť: 50 MB ROM, paměťové karty microSDHC
 • Organizační funkce: Kalendář, úkolovník, diktafon
 • Multimédia: 2 Mpx fotoaparát
 • Baterie: 750 mAh
 • GPS: ne

Kapitoly článku:

 1. Představení, videa, konstrukce
 2. Prostředí, funkce, ukázkové fotky, závěr

Pages: 1 2

Reklama