Mobinfo.cz » Operátoři, Vodafone

Vodafone plánuje rozšíření 3G a testuje HSPA+


Vodafone chce i nadále rozšiřovat pokrytí signálem sítě třetí generace. V současné době (prosinec 2012) pokrývá 66 % populace a do konce března 2012 hodlá pokrýt šedesátku menších měst a obcí. Připomínám, že Vodafone buduje 3G síť vlastními silami, zatímco O2 a T-Mobile se rozhodli při pokrývání menších měst a obcí postupovat koordinovaně a své sítě vzájemně sdílet.

Současně zahájil Vodafone v Berouně pilotní testování technologie HSPA+, která do budoucna umožní majitelům patřičně vybavených telefonů (a zejména datových modemů) stahovat data až rychlostí 42 Mb/s.

Na rozdíl od T-Mobilu zatím nemá Vodafone HSPA+ spuštěné v celé 3G síti, nastavuje své vysílače postupně. Do budoucna s tím ale samozřejmě počítá a navíc se (oprávněně) chlubí tím, že u něj mohou nejvyšších rychlostí HSPA+ (aktuálně 21 Mb/s, do budoucna tedy 42 Mb/s) využívat všichni zákazníci bez ohledu na zvolený datový tarif.

Seznam obcí, u nichž se počítá s pokrytím v prvním čtvrtletí 2012: Červený Kostelec, Hronov, Nová Paka, Třešť, Libochovice, Lovosice, Roudnice nad Labem, Terezín, Blatná, Dačice, Lelekovice, Milevsko, Opočno, Týn nad Vltavou, Týniště nad Orlicí, Bystřice nad Pernštejnem, Prachatice, Slavičín, Vimperk, Hrušovany u Brna, Brušperk, Rapotín, Vamberk, Rousínov, Boršice, Odry, Čelechovice na Hané, Rajec – Jestřebí, Bolatice, Postřelmov, Hlubočky, Pohořelice, Jedovnice, Dobrá, Tvrdonice, Ždírec nad Doubravou, Protivín, Velké Opatovice, Loštice, Velešín, Mistřice, Lanžhot, Němčice nad Hanou, České Velenice, Bludov, Kamenice nad Lipou, Valtice, Chvaletice, Brodek u Přerova, Moravský Beroun, Třemošnice, Černá Hora, Nivnice, Okříšky, Voleč, Kobylí, Vlčnov, Solnice, Hluboká nad Vltavou, Podivín, Velká Polom, Dolní Bojanovice, Nová Bystřice, Lišov, Čejkovice, Žirovnice.

 

Reklama

Comments Closed

Chytré držáky mobilních telefonů do auta, na kolo a na běhání zakoupíte v eshopu Kabelmanie.cz. | Reklama