Vodafone Smart Prime 7: sympatický LTE [recenze]

Reklama

Zaoblené tvary konstrukce, 2.5D displej se velikostí 5 palců, podpora LTE a navíc Androiid 6.0 Marshmallow. Navíc skvělá cenovka 3 277 Kč!

vodafone_smart_prime_7_celo

Vodafone Smart Prime 7

Rozměry: 144 × 72 × 8 mm, 128 g
Displej: 5″, 720 × 1280 bodů, 16 mil. barev, IPS LCD
Procesor, systém: 4 jádra, 1300 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 1000 MB, 8000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi LTE
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 8 Mpx, video: 720p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Vodafone Smart prime 7 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Vodafone Smart Prime 7 je zajímavou vábničkou pro zájemce o levný Android s podporou LTE. Mobil se umí zalíbit i po designové stránce, velikost displeje 5 palců je univerzální na běžné použití i hraní her. Těm nebrání ani hardware, po stránce výkonu je na tom Prime 7 také dobře, i když prostor na zlepšení tu určitě je. Ale to by se zase nepovedla tak pěkná cenovka.

VodafonePrime7_1VodafonePrime7_2VodafonePrime7_15VodafonePrime7_14

Součástí balení telefonu jsou sluchátka, nabíječka USB kabel, vše ve stylově bílé. Škoda, že samotný mobil není bílý, slušelo by mu to. Hmotnost 128 g je do ruky příjemná, zaoblené hrany těla mobilu jsou příjemné na dotyk. Záda telefonu nejsou hladká, nýbrž s rastrem, takže se nechytají otisky. Tělo mobilu je pevné, nikde nevrže.

VodafonePrime7_5VodafonePrime7_6VodafonePrime7_4VodafonePrime7_3

Tenké boky moc místa na tlačítka nenabízejí, navíc se sešla pěkně vedle sebe napravo. Dobře se tisknou ovladače hlasitosti i zámek mobilu. Nahoře se nabízí 3,5mm jack na sluchátka, dole pak nutný microUSB. Hned u něj pak sídlí hlasitý reproduktor. Jeho výkon je dostatečný pro vyzvánění, pro poslech hudby moc kvalitní není.

VodafonePrime7_8VodafonePrime7_7

Hlavní roli na přední straně samozřejmě má HD displej s 2.5D tvarováním, takže se nepatrně svažuje k okrajům. Celé to vypadá dobře, nahoře plochu doplňuje čidlo světla a přední kamera, ukryta je i informační LED. Displej nabízí solidní obraz s HD rozlišením, v této cenové kategorii již tradiční úkaz. Podsvícení displeje jsem používal raději s manuálně nastaveným maximálním jasem, na slunci jsem tak něco viděl.

VodafonePrime7_12VodafonePrime7_9

Odezva na dotyky displeje je bezproblémová, povrch chytá otisky v tradičních mezích. Co docela potěší, to je přítomnost senzorových tlačítek až pod displejem, nejsou jeho součástí. Upravit lze délku jejich bílého podsvícení, vždy nastavuji trvalé svícení, abych je nikdy nepřehlédl.

Zadní tenký plastový kryt se musí doslova vypáčit, pak se zjeví sloty na SIM a microSD. Paměťovku rovnou kupte, jelikož z papírových 8 GB máte k dispozici méně než 4 GB a to po instalaci několika aplikací rázem dojde. Otravná hláška o nedostatku místa v úložišti se stane nevítaným společníkem.

VodafoneSmartPrime7_displej_2VodafoneSmartPrime7_displej_3VodafoneSmartPrime7_displej_4

Baterie v mobilu nejde vyjmout, na svém místě drží spolehlivě. Kapacita 2 540 mAh při běžném používání vydrží určitě den a půl, při vypnutí synchronizace a bez poslechu hudby během dne můžete natáhnout na dva dny.

VodafoneSmartPrime7_displej_5VodafoneSmartPrime7_displej_6VodafoneSmartPrime7_displej_7

Android 6.0 pohání 4jádrový procesor 1,3 GHz a 1 GB RAM. Není to sice moc, na běžné použití a trochou trpělivosti to stačí. Mobil se vyloženě neseká, jen si občas potkáte, než se něco spustí. Zvládá například současně surfování, psaní e-mailů, poslech Spotify hudby… Hodilo by se 2 GB RAM, hned by vše šlo rychleji. Příznivce NFC potěší jeho podpora, i u levných mobilů se tak stává stabilním doplňkem.

VodafoneSmartPrime7_displej_8VodafoneSmartPrime7_displej_9VodafoneSmartPrime7_displej_10

Fotoaparát má snímač 8 Mpx s podporou 720p videa. Nejsou to oslnivé hodnoty, pro „běžné“ cvakání fotek to postačuje a nezklame. Spíše naopak. Podívejte se na povedené makro a jiné fotky. U videa bych uvítal nějakou stabilizaci a lepší mikrofon, obraz je v pohodě. Další fotky jsou v našem preview.

VodafoneSmartPrime7_foto_1VodafoneSmartPrime7_foto_2VodafoneSmartPrime7_foto_6VodafoneSmartPrime7_foto_8

Video z Vodafone Smart Prime 7

Vodafone Smart Prime 7 je levný telefon se spoelhlivým chodem, který se hodí pro běžné použití včetně surfování v LTE sítích. Výkon hardwaru by mohl být vyšší, hodilo by se více vnitřní paměti a více oprační paměti, takto některé operace déle trvají.

Reklama