Vodafone Smart Turbo 7: svému jménu nedostál [recenze]

Reklama

Tento mobil od Vodafone podporuje LTE a útočí nízkou cenou. Jeho schopnosti a výkon jsou však omezené.

Vodafone Smart Turbo 7

Rozměry: 141 × 72 × 10 mm, 167 g
Displej: 5″, 480 × 854 bodů, 16 mil. barev, LCD
Procesor, systém: 4 jádra, 1000 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 1000 MB, 8000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi LTE
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 5 Mpx, video: 720p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Vodafone Smart turbo 7 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Vodafone Smart Turbo 7 je dalším členem firemní stáje telefonů, tento model se cenově řadí nízko, vždyť má cenovkou pouhých 2 177 Kč! V eshopu operátora jej najdete v jediné černé variantě, popisek jasně hovoří o tom, že jde o mobil s podporou VoLTE a volání přes Wi-Fi.

V balení s mobilem najdete sluchátka a microUSB nabíječku, samotný telefon vás hned trochu překvapí vyšší hmotností 167 g. Plastová konstrukce je solidně pevná, na zádech a bocích se rozkládá matný plast. Na 5palcovém displeji je hladký plast, který velmi dobře chytá otisky prstů. Schopnosti displeje nejsou nijak vynikající, nízké rozlišení a podání barev společně se špatnými pozorovacími úhly nečiní velké potěšení. Obraz se při posouvání nabídek rozmazává, na mobil je dobré se dívat zpříma.

Pod displejem registruji dotyková tlačítka, ta nejsou ale nijak podsvícená a nepatrně naznačené symboly jsou téměř neviditelné. Nad displejem slabě potěší informační LED, kvalita sluchátka spadá do průměru. Pravá strana obsahuje tlačítka zámku mobilu a ovládání hlasitosti, tlačítka skoro splývají s povrchem, takže je občas nelze nahmatat. Zaoblené tvary konstrukce napomáhají příjemnému držení, zadní kryt drží na konstrukci pevně.

Po jeho odklopení se dostanete ke slotům pro microSIM a microSD. Samozřejmě k baterii s kapacitou 2 000 mAh. Výdrž mobilu vzhledem k jeho horšímu dispeji i méně výkonnému hardwaru patří k nadprůměru, bez potíží zvládne dva dny mimo nabíječku. Někdy i více.

Android 6.0 pohání jen 4jádrový procesor 1 GHz a 1 GB RAM. Z uvedeného je jasné, že mobil není rychlý, spíše naopak. Na vše je třeba počkat a vydržet, to platí pro všechny operace mobilu, pro zobrazení seznamu, fotek, spuštění aplikací, apod. Vestavěná paměť 8 GB je z poloviny vyhrazena pro systém a aplikace, po spuštění a instalaci nejnutnějších aplikací (typu Spotify, Whatsapp atd.) zbývají stovky MB pro využití. Koupě karty microSD je tak nutností!

Součástí systému jsou aplikace operátora pro volání a zprávy, používat je nemusíte. Zbytek aplikací je od Googlu a na vašem přání, co si doinstalujete. Pomalé reakce mobilu nelze tolerovat pro nějaké vážnější používání, mobil tak doporučuji spíše dětem a méně zkušeným uživatelům, kteří to mohou ještě tolerovat. S přihlédnutím k ceně se to třeba dá akceptovat. S telefonem se nedá pořádně ani fotit a natáčet video, fotky jsou mazanice plné neostrostí, to samé platí pro video.

Vodafone Smart Turbo 7 – 720p video

Vodafone to s mobilem myslí dobře, za nízkou cenu poskytuje LTE telefon s velkým displejem. Jeho majitelé se všan nepochybně začnou ohlížet po něčem lepším, vždyť po doplacení na cenu kolem 3 000 Kč už lze pořídit lepší stroje.

Reklama