Zalman ZM-HPS10BT: hudba za skvělou cenu [test]

Reklama

Lehká bluetooth sluchátka Zalman patří mezi zajímavé příslušenství ke každému mobilu a tabletu, s nímž lze telefonovat a poslouchat hudbu.

ZalmanZM-HPS10BT_2ZalmanZM-HPS10BT_3

Sluchátka Zalman ZM-HPS10BT jsou vyvedena v atraktivním designu, který skvěle ladí třeba k testovanému HTC One mini. Kromě bílé je koupíte také v černé variantě. Sluchátka nejsou skládací, díky rozumným rozměrům je lze nosit zavěšené na krku. Náhlavní most měří na tloušťku asi 25 mm, z vnitřní strany je vybaven neklouzavou šedou gumou. Naštěstí nijak netahá vlasy a tak je nošení příjemné.

ZalmanZM-HPS10BT_10ZalmanZM-HPS10BT_9ZalmanZM-HPS10BT_8ZalmanZM-HPS10BT_7

Náušníky mají rozměry přibližně 45 × 65 mm, opatřeny tmavou měkkou koženkou. Síla přítlaku není nesnesitelná, dají se nosit i hodiny v kuse. Oba náušníky lze vysunou po kovových lištách tak, aby seděly i na hlavě větších rozměrů. Náušníky jsou uchyceny na kloubu, který umožňuje vyklápění do čtyř os tak, abyste je dobře umístili na uši.

ZalmanZM-HPS10BT_6ZalmanZM-HPS10BT_5

Na pravé straně nahmatáte pětici tlačítek ve třech řadách. Díky prohloubení prostředního si jejim rozmístění zapamatujete. V mezeře nad prostředním tlačítkem poblikává červeně a modře dioda pro indikaci párování a spojení. Po nabití sluchátek skrze spodní microUSB můžete začít poslouchat, jde to i během dobíjení. Sluchátka obsahují i mikrofon a telefonovat s nimi lze bez potíží, možná trochu zvyšte hlas.

ZalmanZM-HPS10BT_4

Ohledně zvukového projevu mne příjemně překvapila, nečekal jsem tak mohutné basy. Sluchátka se nehodí na nějaké operní árie, středové polohy dost splývají a výšky nejsou dobře vykreslené. Pro poslech moderní hudby se hodí, za zmínku stojí vysoká hlasitost, na maximum už je hudba dost zkreslená. Obecně je projev sluchátek solidní, až překvapivý. Designové příslušenství potěší možností telefonování a za zmínku stojí příjemná cena již kolem 800 Kč!

Parametry Zalman ZM-HPS10BT

  • Hmotnost: asi 120 g
  • Měniče: průměr 40 mm × 2
  • Bluetooth profily: A2DP, AVRCP
  • Funkce: mikrofon, tlačítka přehrávače
  • Konektor: microUSB
  • Baterie: 550 mAh, 6 hod poslechu
Zalman ZM-HPS10BT lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama