12 aplikací na dovolenou nejen pro Nokia Lumia [zdarma!]

Reklama

Ať už míříte do světa nebo po vlastech českých, oceníte výběr dovolenkových aplikací, které vám pomohou v nejrůznějších situacích. Najdete správný směr, zjistíte ubytování, zkontrolujete směnárníka a díky slovníku dohodnete slevu na trhu.

Kufry sbaleny, nádrž dotankována a hurá zmizet z reality všedních dní. Nezapomeňte si doplnit sbírku aplikací pro váš Windows Phone mobil, nebude vás to stát ani korunu!

Počasí

Kvalitní aplikace od českého vývojáře ukazuje lokální předpověď, data se stahují každých 30 minut. Můžete si nechat na displeji aktivní dlaždici s ranní předpovědí. Samozřejmě se dozvíte předpověď pro ČR, Evropu i svět, nechybí ani radarové obrázky. Odkaz ke stažení.

Mapy.cz

Populární aplikace s možností zobrazení klasické, letecké, turistické i historické mapové vrsty umí plánovat trasu na kole a autem. Nabízí spoustu podrobností o místech, dokonce tu je průjezdnost Prahy, najdete i odkazy na firmy, ukázání polohy bankomatu atd. Odkaz ke stažení.

gMaps

Zajímavá aplikace pro prohlížení Google Map, dokonce tu máme možnost prohlížet obrázky služby Street View. Podržením prstu na mapě získáte podrobnosti o místě, mapy vypočítají trasu včetně pokynů pro správný směr k cíli. Odkaz ke stažení.

Camp.cz

Další povedená česká aplikace nabízí přehled kempů Česka a Slovenska. Poskytne údaje o poloze, otevírací době, typu ubytování, hodnocení. Podle kritérií se dá ten nejlepší kemp pro vás vyhledávat z databáze. Odkaz ke stažení.

Hrady a zámky ČR

Jak z názvu vyplývá, máme čest s kompletní databází hradů a zámků v naší zemi, autoři ale navíc přidávají seznam rozhleden a jeskyní. Vyhledávání probíhá také podle GPS polohy, aplikace prozradí podrobnosti o objektu, včetně vstupného i hodnocení návštěvníků. Odkaz ke stažení.

CG Transit

Praktickou aplikací je tento vyhledávač spojení v jízdních řádech v ČR i SR. Databáze obsahuje roztříděné jízdní řády městských MHD, krajských dopravních systémů i národních dopravců. Aplikace nabízí spoustu podrobností, vyhledává dle GPS polohy atd. Odkaz ke stažení.

SMS jízdenka

Jakmile si vyhledáte spojení v jízdních řádech, je na čase řešit jízdenku. Tato aplikace umí zajistit jízdenku v Praze, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, Ústí nad Labem, Liberci a Hradci Králové. Nemusíte tedy hledat objednací kódy a čísla tamních dopravců. Odkaz ke stažení.

Dopravní nehoda

Za pozornost stojí i tato aplikace, i když ji snad nebudete potřebovat. Obsahuje popis první pomoci u různých typů zranění, hlavní částí je však postup, jak se zachovat u dopravní nehody. Kroky se dají odškrtávat, takže na nic důležitého nezapomenete. Odkaz ke stažení.

Czech national bank exchange rates

Šikovná aplikace je v češtině a obsahuje devizový kurzový lístek ČNB. Umí také přepočítávat zadané částky do jiných měn a zpět, dále si aplikace můžete drobně upravit. Odkaz ke stažení.

World Clock

Jednoduchá aplikace prozradí čas v různých částech světa. Procházet můžete časy v mnoha světových metropolích, uložíte si je do svého seznamu, který pak lze dále spravovat. Města se ukazují na mapě světa. Odkaz ke stažení.

ConnectivityShortcuts

V zahraničí si můžete snadno pohlídat datové přenosy, ať už jde o Wi-Fi či mobilní data. S touto populární aplikací rychle deaktivujete bluetooth i telefonní modul. Barvy zkratek se dají upravit z palety, nechybí dlaždice. Odkaz ke stažení.

Translator

Překladač v mobilu je praktická věc, tento Translator vyžaduje datové přenosy, takže v zahraničí vyhledejte Wi-Fi. Aplikace podporuje překlad textu z papíru nebo mluveného slova, k využití čekají slovníky nejrůznějších národností. Odkaz ke stažení.

Reklama