28 super novinek představených na Mobile World Congressu

Reklama

Barcelonský Mobile World Congress sice oficiálně končí až ve čtvrtek, naprostá většina novinek ale byla představena již v neděli a pondělí. Můžeme si proto dovolit shrnující článek, který obsahuje všechny představené novinky. Netřídíme je tentokrát po značkách, ale po kategoriích. Podívejte se, co si budete moci v příštím půlroce koupit.

Pokud chcete vidět přehled všech článků, které jsme o MWC napsali (a ještě případně napíšeme), podívejte se sem. Je jich opravdu hodně a obsahují mnohem podrobnější informace o jednotlivých přístrojích, než jaké vám nabídneme v tomto stručném přehledu.

Přehled kapitol:

  1. Tablety
  2. Čtyřjádrové mobily
  3. Ostatní vlajkové lodě
  4. Ostatní telefony

Tablety

V této kategorii najdete ta prapodivná zařízení s displejem příliš velkým na to, aby to byl mobil, a příliš malým na to, aby to byl počítač.

Huawei MediaPad 10 FHD

Čtyřjádrový, 1,5GHz procesor určitě zaslouží první místo ve specifikacích. Výborně ale vypadá i 10,1“ IPS displej s rozlišením 1920 × 1200 bodů. Dojem dělá i 2GB operační paměť nebo 8Mpx fotoaparát se schopností natáčet fullHD video. Hmotnost je 598 g, ale tloušťka jen necelých 9 mm. Interní paměť má 8 GB a lze ji rozšířit paměťovými kartami microSDHC. Z další výbavy stojí určitě za zmínku bluetooth 3.0 nebo HSPA+. Evidentně před sebou máme zatím nejvýkonnější tablet, nový MediaPad 10 FHD bude fungovat s Androidem 4.

Samsung Galaxy Note 10.1

Podle názvu se jedná o nástupce staršího Galaxy Note, displej má ale plných 10,1“ a tak o tomto přístroji můžeme hovořit jako o klasickém tabletu. Z původního Galaxy Note zůstalo zachováno S Pen, takže můžete znovu zapisovat poznámky, nebo cokoliv jiného pomocí speciálního pera. Tablet bude nabízet „skutečný multitasking“, v praxi to znamená, že vedle sebe můžete mít otevřeno více oken. Zatímco v jednom pojede video, do druhého si z něj můžete zapisovat poznámky. V tabletu najdete aplikace Adobe Photoshop Touch a Adobe Ideas.

Samsung Galaxy Tab 2 10.1

Nový tablet od Samsungu se může chlubit především velkou úhlopříčkou displeje a přítomností Androidu 4. Tablet má o něco lepší rozměry než jeho předchůdce, zachována zůstala baterie s kapacitou 7000 mAh.

LG Optimus Vu

Tablet křížený s mobilem se narodil pro CMDA sítě, nabídne LTE připojení. Displej je veliký 4,3″ s rozlišením 768 × 1 024 bodů s kapacitní technologií HD-IPS. Chod Androidu zajistí dvoujádrový procesor s taktem 1,5 GHz, pro fotky poslouží 8Mpx snímač. Hmotností 168 g moc radost neudělá, větší jsou i rozměry 140 × 90 × 8,5 mm.

Článek pokračuje kapitolou Čtyřjádra

Reklama