28 super novinek představených na Mobile World Congressu

Reklama

Čtyřjádra

Kdo letos nepředstavil mobil s čtyřjádrovým procesorem, ten jako by to se svým setrváním na mobilním trhu ani nemyslel vážně. Výhodou čtyř jader je samozřejmě větší rychlost, uvidíme, jestli v praxi k něčemu bude.

Přehled kapitol:

  1. Tablety
  2. Čtyřjádrové mobily
  3. Ostatní vlajkové lodě
  4. Ostatní telefony

LG Optimus 4X HD

Toto LG bylo představeno jako vlajková loď výrobce roku 2012. O čtyřjádrovém komunikátoru jsme psali, jen připomínám, že tenhle špičkový komunikátor pracuje na čipsetu NVidia a vše podstatné se odehrává na displeji s velikostí 4,7″ s rozlišením 1 280 × 720 bodů.

Hawei Ascend D Quad a Quad XL

Čínský Huawei představil čtyřjádrový Huawei Ascend D Quad, který nabídne čtyřjádrový procesor s rychlostí 1,2 GHz. Od samého začátku bude vybaven operačním systémem Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Displej svým rozlišením zahanbí leckterý počítačový monitor, 1 280 × 720 bodů je skutečně dostačující i pro graficky náročné aplikace. Úhlopříčka dosáhla hodnoty 4,5 palce.

Hlavní fotoaparát má rozlišení 8 Mpx, je doplněn diodovým bleskem a 1,3MPx čelní kamerou určenou především pro videohovory. K uložení vašich dat poslouží 8 GB ROM + 1 GB RAM. Kapacita baterie činí 1 800 mAh, což je důležité, protože kromě Ascend D Quad byla představena ještě verze s vyšší výdrží.

Rychlejší verze s větší výdrží se jmenuje Huawei Ascend D Quad XL, má v podstatě tytéž parametry, jen procesor nabízí rychlost 1,5 GHz (a je samozřejmě čtyřjádrový). Kapacita baterie pak byla zvýšena na 2 500 mAh. Podobně vzrostly i rozměry, namísto 129 × 65 × 8,9 mm u Ascend D Quad měří verze XL 129 × 65 × 10,9 mm. Obě varianty by měly být k dispozici v černé a bílé verzi, další barvy snad budou následovat.

HTC One X

HTC One X je chytrý telefon s operačním systémem Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Pohání jej čtyřjádrový procesor s taktovací frekvencí 1,5 GHz, to je letos v Barceloně móda. Paměť RAM dosáhla solidní kapacity 1 GB, pro uživatele je k dispozici dalších 32 GB. Paměťové karty sice nepodporuje, zato ale každý majitel dostane na dva roky zdarma 25 GB na Dropboxu. Displej má úhlopříčku 4,7 palce s rozlišením 1 280 × 760 bodů.

ZTE Era

Když pomineme čtyřjádrový procesor NVidia Tegra 3, může se ZTE Era chlubit také tloušťkou vynikajících 7,8 mm. Kvalitně vypadá i 4,3“ displej s rozlišením 960 × 540 bodů. Tisková zpráva ZTE mluví ještě o pátém jádru telefonu, které se stará o citlivé čerpání kapacity baterie, její hodnotu už ale výrobce nesděluje. Ze specifikací víme už jen o interní paměti 8 GB a podpoře paměťových karet microSDHC. Už z obrázku jste možná poznali operační systém Android ve verzi 4.

Článek pokračuje kapitolou Ostatní vlajkové lodě

Reklama