Ostatní vlajkové lodě
I telefony bez čtyřjádrových procesorů mohou být hodně dobré. Do této kategorie jsme zařadili přístroje z horních příček portfolií jednotlivých výrobců.
Přehled kapitol:
Samsung Galaxy Beam
Největší zvláštností tohoto přístroje je zabudovaný projektor. Podobné telefony už Samsung zkoušel dříve (jeden dokonce se stejným názvem), nic ale nenaznačovalo, že tyto snahy nevzdal. Moc úspěšné totiž mobily nebyly. Telefon funguje na Androidu a prostředí TouchWiz, tentokrát ale bude obohacen ještě o speciální aplikace pro ovládání projektoru. Ten by podle slov výrobce měl zvládat promítat obraz o šířce 50“. Další jeho parametry už ale výrobce neuvádí. Přesto jsou s projektorem spojeny některé zvláštnosti, především obří operační paměť (6GB je pravděpodobně překlep, je ovšem uvedený v oficiální tiskové zprávě výrobce), telefon je také trochu tlustější, než jsme zvyklí a má výkonnější baterii.
LG Optimus 3D Max
Očekávaný nástupce LG Optimus 3D se v Jižní Koreji prodává pod názvem Cube, jinde jako Max.Více podrobností najdete v našem preview, tento telefon se bude líbit milovníkům 3D světa. Kromě 3D fotek a videí totiž nabídne 3D vnitřní menu a další speciální aplikace. Fotí se duálním 5Mpx fotoaparátem, na data zbrojí 3G podporou, potěší NFC.
Nokia Pure View 808
Jako operační systém se použil Nokia Belle, přístroj má 4“ ClearBlack AMOLED displej, 1,3GHz procesor, 16 GB interní paměti a podporu karet microSDHC. Hmotnost telefonu je 169 g. Maximální rozlišení fotoaparátu je 41 Mpx, fotky mohou můžete pořizovat nejvíce ve velikosti 38 Mpx. Ne, opravdu nejde o překlep. Už z produktových snímků je jasně patrné, že objektiv tentokrát dostal v telefonu mnohem více prostoru a fotky by podle toho také měly vypadat. Výrobce se chlubí speciální převzorkovávací technologií, aby se kvalita optiky projevila i na fotografiích s běžných rozlišením (nikdo asi nebude ukládat fotky v plném rozlišení). Fotomobil by měl mít také výrazně lepší citlivost na světlo, jakmile se někde objeví ukázkové fotky, určitě je zveřejníme. Cenu telefonu výrobce stanovil na 450 euro, první fotky od uživatelů se objeví někdy v průběhu května.
Nokia Lumia 900
O tomhle telefonu už bylo řečeno hodně, my jsme se mu ale moc nevěnovali, protože Lumia 900 až doposud nebyla určena pro Evropu kvůli preferenci LTE. To se ovšem nyní změnilo, telefon existuje i ve své evropské verzi. Kromě podpory jiných datových sítí zůstala specifikace naprosto shodná. Hlavními výhodami je 4,3“ displej a 1830 mAh baterie.
Sony Xperia P
Telefon má rozměry 122 × 60 × 11 mm a hmotnost 120 g. Do prodeje se dostane ve třech barvách, černé, šedé a červené. Displej má 4“ a vynikající rozlišení 960 × 540 bodů. Výrobce se chlubí odolností proti poškrabání a především naprosto bezkonkurenční čitelností na slunci (za pomoci nové technologie White Magic). Technologie displeje je jinak celkem běžné TFT. Ze specifikací zatím víme o dual core procesoru 1GHz, 1GB operační paměti RAM, 8Mpx fotoaparátu s podporou fullHD videa. Telefon se začne prodávat v průběhu druhé čtvrtletí s Androidem 2.3, Sony Mobile ovšem počítá s upgradem na verzi 4. Nikde se nemluví o přítomnosti paměťových karet, interní paměť je každopádně 16 GB. Z další výbavy zmíním NFC, GPS, datové přenosy HSPA, rádio či 3,5mm jack.
HTC One S
Rozměry tohoto modelu činí 131 × 68 × 8 mm, hmotnost dosahuje takřka 120 g, přičemž baterie má kapacitu jen 1 650 mAh. Ostatní funkce jsou takřka totožné jako u One X. HTC je totiž všechny implementovalo do nové verze svého prostředí HTC Sense. V tomto případě se ale setkáte „pouze“ s dvoujádrovým 1,5GHz procesorem. V dalších technických parametrech však jako by svému vícejádrovému bratříčkovi z oka vypadl: i HTC One S je vybaven skvělým fotoaparátem (mimochodem, objektiv má ve všech případech světelnost f2.0) či podporou LTE. Pozor, došlo ke změně displeje, v tomto případě má úhlopříčku pouze 4,3 palce s rozlišením 540 × 960 bodů.
Článek pokračuje kapitolou Ostatní telefony