28 super novinek představených na Mobile World Congressu

Reklama

Ostatní telefony

Ne každý je ochoten investovat do koupě telefonu dva měsíční platy. Výrobci naštěstí nezapomínají ani na tuto část zákazníků a představují povedené běžné přístroje.

Přehled kapitol:

  1. Tablety
  2. Čtyřjádrové mobily
  3. Ostatní vlajkové lodě
  4. Ostatní telefony

Sony Xperia U

Sony Xperia U je ještě jednodušší variantou Sony Xperia P. Mnoho informací výrobce zatím nezveřejnil. Telefon má 3,5“ displej s rozlišením 854 × 480 bodů, dvoujádrový procesor, HD video a 5 Mpx fotoaparát. Rozměry jsou 112 × 54 × 12 mm a hmotnost  110 g. Telefon by měl disponovat velmi kvalitním zvukem díky technologii xLoud. Zajímavou možností personalizace je možnost vyměnit proužek pod displejem za jinou barvu.

Nokia Asha 302

Hlavní výhodou je samozřejmě plnohodnotná klávesnice, výrobce zdůrazňuje také podporu Mail for Exchange, kvalitní internetový prohlížeč, Facebook nebo rádio. Ve výbavě nechybí ani Wi-Fi nebo 3,2Mpx fotoaparát. Opravdovým překvapením je ale vysoká rychlost procesoru.

Nokia Asha 203

Tenhle telefon je ještě o něco jednodušší. Velkým lákadlem je možnost stažení 40 her od EA Games. Podle informací výrobce se jedná o dárek, jen je nutné ho využít do šedesáti dnů od nákupu telefonu. Ovládání má na starosti především dotykový displej.

Nokia Asha 202

Také tento telefon bude nabízet hry od EA Games a ovládání především přes dotykový displej. Parametry jsou velmi podobné předchozímu modelu. Současně také podporuje dvě SIM karty.

Emporia Connect

Emporia Connect je určena uživatelům, kteří chtějí jednoduše ovladatelný mobil, ovšem nerezignovali ještě na designový vzhled a funkční výbavu. Pohledné véčko je vybaveno dvojicí barevných displejů, fotoaparátem, podporuje 3G sítě nebo třeba GPS navigaci. Z dalších funkcí je zajímavá předpověď počasí a již zmíněné tři hry rozvíjející paměťové schopnosti.

Emporia Solid Plus

Pravděpodobně nejen v Česku patří senioři mezi nadšené chalupáře, zahrádkáře a kutily. Jak jinak si vysvětlit telefon Emporia Solid Plus, který je podle záměrů výrobce určen právě kutilům (popř. mladším vyznavačům outdoorových sportů). Pogumovaná konstrukce a speciální tvrzené sklo displeje chrání proti vodě dle standardu IP67, proti otřesům dle standardu MIL-STD-810F. Díky základním funkcím dostupným skrze postranní tlačítka lze telefon snadno ovládat i v rukavicích. Telefon myslí také na bezpečí uživatele – nabízí tlačítko nouzového volání a detekci pádu.

Emporia Safety Premium

Do třetice tu máme typický seniorský mobil, jak ho známe už dlouho. Velká tlačítka, velká písmena na displeji, jednoduché ovládání. K tomu připočtěte funkce zvyšující bezpečnost uživatele, například detektor pádu, funkci nouzového tlačítka, GPS lokalizaci či přivolání pomoci prostřednictvím doplňkových náramkových hodinek. K nejdůležitějším funkcím se dostanete přímo prostřednictvím bočních tlačítek, aniž byste museli složitě procházet nabídkami. I seniory jistě potěší barevný displej, zvláště pokud barva nebude na úkor čitelnosti.

LG Optimus L3

Tohle LG patří k základním modelům L-Style, má 3,2″ TFT displej s pouhým QVGA rozlišením. Platforma Androidu 2.3 nabídne osvědčené funkce, takže tu bude Wi-Fi, modul GPS, 3G sítě, HSDPA, podpora microSDHC karet. Výbavou tak míří do rukou méně náročným uživatelům, takže ti snad ocení 3Mpx fotoaparát. Výdrž pojistí baterie s kapacitou 1 500 mAh.

LG Optimus L5

Hranaté tvary L-Style se objeví i u středního modelu a také L7. Displej oproti L3 polepšil na úhlopříčku 4″ s rozlišením HVGA. Opět nechybí datová podpora a paměťovky včetně NFC. Tloušťka ukazuje skvělých 9,7 mm.

LG Optimus L7

Nejlépe vybavený Optimus L7 poskytne displej s velikostí 4,3″. Dvoujádro s taktem 1 GHz doplňuje 1 GB RAM. Multimédia zastupuje 5Mpx fotoaparát s HD videem, nechybí GPS, Wi-Fi, 3G sítě s HSDPA a HSUPA. L7 se bude prodávat s Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich.

Nokia Lumia 610

Bude se jednat o nejlevnější Windows Phone mobil od Nokie. Hardwarové specifikace jsou evidentně slabší, programová výbava by se ale od dražších modelů neměla lišit a to včetně navigace. Podle zveřejněné ceny by telefon neměl stát ani 5 000 Kč. Konkrétně se jedná o 189 euro a dostupnost v průběhu druhéjo čtvrtletí. Stejně jako ostatní Windows Phone od výrobce, bude i Lumia 610 dostupná ve více barvách, bílé modré, růžové a černé.

HTC One V

Procesor má frekvenci pouze 1 GHz a o větším počtu jader nepadlo na tiskové konferenci ani v oficiálních specifikacích ani slovo. Vnitřní paměť má kapacitu jen 512 MB, pro uživatele je k dispozici 4 GB. Operační systém je ale Android 4.0 včetně nejnovější verze HTC Sense. HTC One V pvšem nepodporuje LTE a má jen 5Mpx fotoaparát (byť kvalitnější objektiv známý ze zbylých dvou novinek zůstal i v tomto případě zachován. Úhlopříčka displeje dosáhla hodnoty 3,7 palce, rozlišení pak pouze 480 × 800 bodů. Bude se tedy pravděpodobně jednat o smartphone pro méně náročné uživatele, čemuž by měla ve finále odpovídat také nižší cena.

Huawei Ascend D1

Rozměrově odpovídá menší verzi čtyřjádrového Quadu, má ale jen dvoujádrový procesor s taktem 1,5 GHz. Také všechny další parametry jsou totožné jako u Quadu, jak velikost paměti, tak kvalita fotoaparátu nebo použitý operační systém. Bude se tedy pravděpodobně jednat o levnější variantu pro ty, kteří se nehoní za počtem jader.

 

Reklama