3 nejoblíbenější mobily: Galaxy, Xperia, Lumia

Reklama

Jdete rádi s davem a zajímá vás, o které telefony je mezi ostatními největší zájem? Zjistili jsme pro vás, které tři mobily patří v současné době mezi absolutně nejoblíbenější. A vlastně přidáváme ještě jeden jako bonus zdarma. Co říkáte, máte stejný vkus?

Během přípravy tohoto článku jsme vycházeli z žebříčku oblíbenosti mobilních telefonů sestavovaného webem Heuréka. Ten při jeho tvorbě zjišťuje, jak často na něm návštěvníci srovnávají ceny jednotlivých modelů. Nikde není napsáno, že si dané telefony nakonec skutečně koupí, minimálně o ně ale jeví enormní zájem.

1. místo: Samsung Galaxy S III Mini

Na prvním místě najdete odlehčenou a zmenšenou variantu aktuálně nejvybavenějšího modelu Samsungu, která je označena jako Samsung Galaxy S III Mini. Jeho displej je pouze 4″ a procesor dvoujádrový s frekvencí 1 GHz. K dispozici je jediná varianta s pamětí 8 GB, naštěstí telefon podporuje karty microSD. Šetřilo se i na fotoaparátu, který má rozlišení pouze 5 Mpx. Výhodou jsou samozřejmě menší rozměry a nižší cena.

Samsung i8190 Galaxy S III mini lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Bonus: Samsung Galaxy S III

Druhé místo žebříčku zaujal původní Samsung Galaxy S III. Prodává se ve třech variantách odlišených kapacitou paměti (16, 32 a 64 GB), dále pak v několika barevných verzích (bílá, černá, tmavě modrá, červená). O chod operačního systému Android se stará čtyřjádrový procesor s frekvencí 1,4 GHz. Na 4,8″ displeji můžete zobrazovat například snímky z vestavěného 8Mpx fotoaparátu. Z datových technologií podporuje Galaxy S III v podstatě všechno, co je v současnosti v Česku dostupné, mimo jiné podporuje také NFC.

Samsung i9300 Galaxy S III 16GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

2. místo: Sony Xperia P

Špičkově vybavený mobil od japonského výrobce Sony má v parametrech takové zajímavosti, jako je osmimegapixelový fotoaparát s autofokusem a bleskem, dvoujádrový procesor (bohužel jen s frekvencí 1 GHz) a podporu datových přenosů HSPA. Funkčně nabídne všechno, co zvládá operační systém Android. Pokud budete vážně uvažovat o koupi, dejte pozorna kapacitu paměti. Ta je totiž jen 16 GB a Xperia P nepodporuje paměťové karty.

Sony Xperia P lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

3. místo: Nokia Lumia 800

Jednotvárnost přístrojů s Androidem narušila Lumia 800 s operačním systémem Windows Phone 7.5 (aktuálně se průběžně aktualizuje na verzi 7.8, která je ještě lepší). Nokia Lumia 800 má displej s úhlopříčkou 3,7″, jednojádrový procesor s frekvencí 1,4 GHz a 16 GB prostoru pro vaše uživatelská data. Fotoaparát má rozlišení 8 Mpx a natáčí 720p videa. Z datových technologií podporuje vše až po HSPA, tzn. GPRS, EDGE, 3G, HSDPA a HSUPA.

Nokia Lumia 800 16GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama