3 zajímavé kalendáře pro Android (recenze aplikací)

Reklama

Kalendář a jeho synchronizace je velmi důležitou výhodou každého smartphonu. V tomto článku jsme se podívali na tři různé kalendáře, kterými můžete nahradit standardní kalendář Androidu. A všechny umí víc než na co jste zvyklí.

Business Calendar

Aplikace nabízí automatickou synchronizaci s vašim Google kalendářem, vybrat si můžete, které další kalendáře chcete s aplikací synchronizovat. Základem je měsíční náhled (to jde ovšem změnit), ve kterém můžete mít přímo vypsané události (většinou se ale celý text nevejde), nebo jen značky informující, ze kterého kalendáře událost vychází.

Dobře je řešené přepínání náhledu, stačí přejet prstem po vybraných dnech. Velmi dobře jsou zpracovány i možnosti zobrazení jednotlivých časových období. Výběr se dá také různě zvětšovat či zmenšovat, záleží, kolik dní současně si prohlížíte.

Při vytváření nové události oceňuji, že Business Calendar rozlišuje dva způsoby měsíčního opakování. Buď podle přesného data (např. každého sedmnáctého dne v měsíci) nebo podle dne (tj. každé třetí úterý v měsíci).

Aplikaci se dá vyčítat občas podivné počeštění, pokud také chcete verzi bez reklamy, musíte si připlatit. Jednoznačným plusem je naopak nabídka třinácti různých widgetů na plochu.

Cena: freeware/70 Kč

Odkaz na stažení

Jorte Calendar

Na první pohled graficky o dost jiný kalendář, kterému se ale daří plnit předsevzetí autorů o podobě s papírovým diářem.

Jorte Calendar mi nepřišel hned od začátku tolik intuitivní, např. mi vadilo, že rovnou nevyužívá celé plochy displeje. Pokud ovšem ťuknete do bílého místa, okamžitě se dostanete na vytvoření nové události. Jorte vás nenutí do spolupráce s Google kalendářem, opět ale nabízí výběr kalendářů k zobrazení a také spoustu druhů výpisů, při kterých zjistíte, že i ono bílé místo se dá zaplnit výpisem.

Spíše stylovou zajímavostí je možnost změny barvy kalendáře, ani to ale nezabránilo horšímu dojmu z ovládání a méně bohatou nabídku možností než měl předchozí kalendář.

I Jorte občas bojuje s češtinou, jednoznačnou výhodou je naopak dvacet pět různých widgetů a také fakt, že za tuto aplikaci nemusíte vůbec nic platit.

Cena: freeware

Odkaz na stažení

Touch Calendar Free

Tento kalendář působí na první pohled jednodušeji, nedejte se ale mýlit jediným typem náhledu. Ten si totiž můžete různě zoomovat, a pokud máte mobil se skutečně velkým displejem, můžete současně vidět agendu za skutečně velké časové období, ve kterém je vždy zdůrazněn aktuální měsíc.

V nastavení si bohatě upravíte zobrazované informace, vyberete si, které kalendáře chce zobrazit, definujete způsob vyhledávání v kalendáři a řada uživatelů jistě ocení možnost změny fontu v kalendáři. To ale samozřejmě ovlivňuje, kolik informací najednou v kalendáři uvidíte.

Touch Calendar Free neztrácí na své konkurenty nic v podrobnosti nově zadávané události, jednoznačným mínusem ale je, že bez koupě placené verze se nedostanete k žádným widgetům.

Cena: freeware/43,56 Kč

Odkaz na stažení

Reklama