4 tipy na WP aplikace pro žáky a studenty

Reklama

Ať se to žákům a studentům líbí či nikoliv, prázdniny se chýlí ke konci. Spolu s ořezáním všech tužek a nákupem nových obalů na sešity se tak vyplatí poohlédnout po vhodných aplikacích, které by v třídním boji mezi žáky a učiteli co nejlépe pomohly.

ISIC_Benefits_1ISIC_Benefits_2ISIC_Benefits_3

Většina studentů používá místo studentského průkazu ISIC kartu. Ta ale kromě jednoznačné identifikace studenta přunáší celou řadu slev a výhod. Pamatovat si, kde všude máte kartu bez vyzvání předkládat, je ale zhola nemožné, naštěstí existuje bezplatná aplikace ISIC Benefits. Dokáže vyhledat slevová místa v zadaném městě nebo vašem aktuálním okolí (pokud povolíte přístup k informacím o poloze). O vybraném místě pak zobrazí podrobnější informace, případně k němu najde nejkratší cestu. Link ke stažení.

Studentska_Kucharka_1Studentska_Kucharka_2Studentska_Kucharka_3

Život studentský bývá často spojen s pobytem na privátu, koleji či internátě, v každém případě daleko od milující náruče maminčině. Zejména nováčkům se tak bude hodit propracovaná Studentská kuchařka, která obsahuje levné a v rámci možností chutné recepty s minimem surovin a minimem použitého nádobí. Úplné neznalce pak o kuchařském názvosloví poučí vestavěný slovníček. Link ke stažení.

Skolni_rozvrh_hodin_2Skolni_rozvrh_hodin_3

V obchodě s aplikacemi najdete také celou řadu rozvrhů. Za zmínku stojí dva, prvním popisovaným bude aplikace nazvaná Školní rozvrh hodin. Je sice extrémně jednoduchý, ale o to více použitelný. Nejprve si nadefinujete jednotlivé předměty (viz screenshot níže), pak vyberete jednotlivé hodiny, v nichž je konkrétní předmět vyučován (začátky a konce hodin jsou editovatelné podle vašich školních zvyklostí). Link ke stažení.

Skolni_rozvrh_hodin_1

Program poté zobrazuje rozvrh pro jednotlivé dny v týdnu včetně přesného času začátku a konce příslušných hodin. Škoda, že autoři neimplementovali některé další funkce, které by studenti a žáci rozhodně ocenili.

StudyBuddy_1StudyBuddy_2StudyBuddy_3

Tyto nedostatky naštěstí odstraňuje aplikace StudyBuddy, kterou si dovolím vyhlásit vítězem našeho malého přehledu. V čem je tak dokonalá? Tak především umožňuje definovat rozvrh pro celý týden. Trochu nepohodlně musíte každý předmět zadávat neustále znovu, což vás zejména na základní či střední škole, kde se předměty často opakují, bude za chvíli docela štvát. Na druhou stranu ke každému předmětu získáte celou řadu informací navíc, třeba učebnu, v níž se koná.

StudyBuddy_4StudyBuddy_5StudyBuddy_6

Kromě rozvrhu ale obsahuje StudyBuddy také jakousi žákovskou knížku. Pokud si budete poctivě zaznamenávat všechny známky, které vám učitelé udělí, program vám snadno vypočte aritmetický průměr a umožní alespoň hrubě odhadnout, co vás čeká na vysvědčení. Domácí úkoly si pak můžete zapisovat na záložku Události. Link ke stažení.

Reklama