41 % žen pravidelně kontroluje partnerům mobil

Reklama

Virtuální operátor Sazka Mobil si nechal udělat průzkum o mobilní nevěře. Zjistil samozřejmě řadu očekávatelných, ale také řadu překvapivých informací. Rozhodně si mobil pořádně hlídejte!

Celých 41 % z dotazovaných žen a dívek přiznalo, že partnerům alespoň někdy pro jistotu zkontrolují obsah telefonu. U mužů šlo jen o 19 % dotazovaných. Obě pohlaví pak kladně odpověděla na otázku, zda jim partner někdy procházel telefon, ve shodných 23 %.

Jen 45 % kontrolovaných mělo čisté svědomí. U zbytku vyšla najevo lež (45 %), nevěra (25 %), objevily se kompromitující fotografie (9 %) či vyvstal jiný zásadní problém (např. tajný účet v bance). Čtvrtina všech dotazovaných přiznala, že partnerovi kvůli kontrole alespoň občas volá či SMSkuje. Celých 13 % respondentů by pro tento účel bez skrupulí využilo i mobilní sledovací služby. Ty jsou však žádány především kvůli kontrole dětí, seniorů a domácích mazlíčků.

V partnerských vztazích své druhy kontrolují spíše ženy, ať už voláním a psaním SMS (24 % mužů, 31 % žen), nebo „hledáním důkazů“ v jejich mobilním telefonu (19 % mužů, 41 % žen). Podle průzkumu se flirtem prostřednictvím SMS/MMS baví téměř polovina Čechů, 19 % ze všech dotazovaných dokonce přiznalo, že se jim v minulosti omylem povedlo odeslat lechtivou zprávu na špatné číslo. Celých 85 % má v telefonu kontakty pod pravými jmény, zbytek však kvůli obavám ze sledování totožnost některých raději skryje a uloží si je jinak.

Reklama