42 % seniorů má problém uchopit telefon [výzkum]

Reklama

Výrobce seniorských telefonů Doro poukazuje na výzkum Senior Strategic. Podle něj mají senioři jisté specifické potřeby, které samozřejmě seniorské telefony splňují.

Z výzkumu Senior Strategic vyplynulo, že 82 % seniorů má problémy se zrakem. 42 % osob důchodového věku nedokáže telefon dostatečně pevně uchopit nebo s ním manipulovat. Přitom všichni víme, že i senioři potřebují udržovat kontakt se svými dětmi a vnoučaty, a právě moderní technologie jsou pro tyto účely jako stvořené.

Doro_Liberto_820_Mini_1Doro_Liberto_820_Mini_2

Doro proto svůj telefon Liberto 820 mini navrhlo tak, aby s odstraněním zmíněných bariér pomáhal. Všechny prvky na kontrastním dotykovém displeji jsou velké, aby vždy došlo ke zvolení vybrané funkce. Telefon je odolnější, dostupný i v drsné protiskluzové úpravě, má hrany protažené nad úroveň displeje zabraňující rozbití při pádu, a pro základní ovládání jsou k dispozici tři velká tlačítka s výstupky.

Doro_Liberto_820_Mini_3Doro_Liberto_820_Mini_4

Na koncovce nabíjecího kabelu je umístěna ještě plastová šipka znemožňující zapojení se špatnou orientací, a konektor tak lze správně zasunout i se zavřenýma očima. Součástí balení je také nabíjecí kolébka, do které může senior telefon jednoduše umístit a používat jej jako hodiny nebo fotografický rámeček, kde se mi zobrazují fotky poslané od dětí a vnoučat.

Doro_Liberto_820_Mini_5

 

Doro Liberto 820 Mini lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama