5 tipů na mobil s velkým displejem a rozumnou cenou

Reklama

Displej je sice největší žrout energie na mobilu, ale kdekdo by chtěl mít úhlopříčku co největší. Poskytuje totiž lepší práci s internetovým prohlížečem, více zábavy u her a také přehlednější navigaci. Ceny za mobil s velkým displejem začínají už pod hranicí 5 000 Kč!

Nedávné téma o mobilech s jemným displejem vyvolalo docela velký zájem a tak jsme se k němu rozhodli dnešním článkem částečně vrátit. Tentokrát nás ale více zajímá velikost v kombinaci s cenou. Pod „velkým“ displejem si představujeme úhlopříčku alespoň 4“, dva telefony ale dokázaly tuto hranici překonat a ještě nabídnout levnější cenu.


ZTE Skate

ZTE Skate je celkem nenápadný mobil, přitom nabízí displej s výbornou velikostí 4,3“ a rozlišením 800 × 480. Nízká cena pod 5 000 Kč je vykoupena slabším, 800 MHz procesorem a pouze VGA videem. Jinak vás ale tento smartphone s Androidem nebude nijak výrazněji omezovat. Má rychlá data i GPS, větší velikost není nijak zásadně vykoupena výraznější hmotností, 140 g se dá akceptovat.

ZTE Skate lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Verzo Kinzo

Kinzu jsme se docela podrobně věnovali v tomto článku. Nevýhodou jsou snad jen velké rozměry. Displej s úhlopříčkou 4,3“ a rozlišením 800 × 480 bodů ale musí oslovit každého a bohaté příslušenství v základním balení (obal, držák, kupon na navigaci…) se také hned tak nevidí. Pokud skousnete trochu zvláštní design, jen těžko si dnes můžete pořídit výhodnější smartphone s poměrem cena/výkon.

VERZO Kinzo lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Samsung Omnia 7

Jedná se o starší mobil s operačním systémem Windows Phone. Stáří ovšem neznamená, že byste se nedostali k aktualizacím na novější verzi operačního systému. Displej má úhlopříčku 4“ a rozlišení 480 × 800 bodů. Pro někoho můžete být plusem, že displej je Super AMOLED. Nevýhodou přístroje (a všech mobilů s tímto OS) je nerozšiřitelná paměť, musí vám stačit 16 GB. Musí to stačit na uložení hudby i fotek z 5 Mpx fotoaparátu (s diodovým bleskem), který zvládne rovněž HD video. Hmotnost 137 g je dobře vyvážena kovovým zadním krytem.

Samsung i8700 Omnia 7 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

LG Optimus Black

Optimus Black má také displej s úhlopříčkou 4“, zajímavostí je jeho NOVA displej s vyšší svítivostí než jsme u jiných LCD zvyklí. Ohromeni budete také z jeho tloušťky pouhých 9,2 mm! K podobnému číslu se přibližují jen ty nejmodernější smartphony. Výborné jsou i zbývající rozměry a vůbec celkové parametry přístroje. Přístroj funguje s operačním systémem Android, na internetu můžete objevit i bílou verzi mobilu (Optimus White). K dispozici máte 5 mpx fotoaparát, HD video, baterii s kapacitou 1500 mAh, rychlá data nebo třeba gigahertzový procesor.

LG P970 Optimus Black lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

Samsung Wave 3

Samsung Wave III je prvním telefon s operačním systémem Bada 2.0. Může se chlubit hlavně vynikajícím displejem typu Super AMOLED s úhlopříčkou 4“ a rozlišením 480 × 800 bodů. Za pozornost stojí i velmi malá tloušťka telefonu. Mobil vypadá také velmi stylově, má rychlý 1,4GHz procesor, velkou interní paměť (3 GB) a ještě podporu paměťových karet. Multimediální výbava zahrnuje 5Mpx fotoaparát a HD video (tématu jsme se věnovali zde). Zbývající rozměry kromě tloušťky jsou 126 × 64 mm a 122 g hmotnosti.