5G, AI, IoT: témata Deutsche Telekomu na MWC v Barceloně

Reklama

Deutsche Telekom, majitel českého T-Mobilu, zveřejnil hlavní témata pro letošní Mobile World Congress v Barceloně.

Před časem umělá inteligence vyvinutá Deutsche Telekomem dopsala 10. symfonii Ludwiga van Beethovena. Nyní vytvořila nové aranžmá Williamsova hitu Angels ve stylu klasického mistra. V kombinaci s díly, jako je Měsíční sonáta, vznikla zcela nová a netradiční verze balady. Exkluzivní premiéra se uskuteční 28. února na veletrhu MWC v Barceloně.

V oblasti technologií bude velkým hitem network slicing, který umožňuje provozovat paralelně několik virtuálních sítí v závislosti na scénáři použití, a umožňuje tak pružně a efektivně reagovat na jednotlivé požadavky. Například novinářům – aktuální testy probíhají ve spolupráci s RTL – umožní vysílat datově náročné videosignály živě z místa dění, protože technicky zajistí potřebnou šířku pásma.

Třetí novinkou bude služba T IoT, která umožní pohodlně využívat internet věcí bez ohledu na státní hranice. To bylo až dosud relativně složité, firma musela uzavírat v každé zemi zvláštní smlouvy, často střídat několik technologií. Deutsche Telekom nyní nabízí T IoT, která zahrnuje všechny nezbytné součásti řešení konektivity IoT od nákupu, smluv a fakturace až po zákaznickou podporu. Zahrnuta je dokonce i správa platformy a dohody o úrovni služeb globální sítě.

Reklama