6 Week Training: cvičme v rytme (aplikace)

Reklama

Vzpomínáte si ještě na náš velký přehled fitness aplikací? Zmiňovali jsme se v něm i o programu 6 Week Training. Jedná se skutečně o velmi povedenou aplikaci, která si zaslouží bližší představení.

6 Week Training (dále jen 6WT) se snaží o zlepšení vaší síly v některém z vybraných cviků. Můžete dělat kliky, dřepy, shyby, posilovat břicho nebo tricepsy. Vyberete si, co budete procvičovat (nebo klidně spustíte více cvičebních programů současně) a můžete začít. 6WT si nejprve otestuje vaši kondici, nechá vás provést vybraný cvik v co největším počtu opakování. Podle toho pak určí přesný cvičební program. Ten se skládá z určitého množství opakovaných sérií, mezi kterými se nachází krátká přestávka. Na konci celého cvičebního cyklu byste měli zvládnout vybraný cvik v určitém množství.

Snad jedinou nevýhodou aplikace je, že si nemůžete nastavit svůj cíl. Je prostě dané, že vás program připravuje na dvě stovky dřepů, dvacet pět shybů atd. Průběh cvičebního programu si ale můžete upravit. Série cviků končí vždy nejdelším opakováním a program se vás následně zeptá, jestli jste všechny opakování v poslední sérii zvládli. Když to prostě nedokážete, vyplníte nižší číslo a aplikace následně upraví program sérií na další dny.

Mezi sériemi si také můžete upravovat délku pauzy, aplikace vás také upozorní, když je čas začít cvičit další sérii, pustit si můžete hudbu z přehrávače…

6WT dále nabízí nastavení upozorňování na konkrétní čas každý den. Výborně je řešená i situace, kdy třeba týden cvičení vynecháte. Aplikace umožňuje návrat například o 14 dnů zpět a podle toho pak upraví množství cviků v sérii. Dobrým nápadem je i zátěžový test zhruba po polovině absolvování celého cvičebního programu. SWT i vy si ověříte, jak na tom jste a jestli je reálné dosažení cíle. Prohlížet můžete i jednoduché grafy a nechybí ani návod, jak vlastně cvik technicky správně provést.

Chcete vyzkoušet i další aplikace se cvičením? Podívejte se sem.

Na freewarovou aplikaci má 6WT skutečně spoustu funkcí a jestli chcete začít cvičit, určitě vám s tím pomůže.

Odkaz na stažení

Cena: freeware

Reklama