6 zajímavých WP aplikací pro kávové nadšence

Reklama

Pít kávu a vědět, že piccolo neexistuje a turek není přelitý lógr, to dnes patří k dobré image. Je proto s podivem, jak málo kávových aplikací pro coffee geeky existuje, zejména pak českých. Vybrali jsme několik zajímavých, které si můžete do svého mobilu snadno nainstalovat.

Kávové aplikace můžeme rozdělit do tří velkých skupin. V první najdete takové, které se vás snaží poučit, poskytnout vám nějaké informace a tipy ke správné přípravě a konzumaci kávy. Druhá skupina pak zahrnuje různé kalkulačky sledující množství kofeinu ve vaší krvi. Do třetice jsou tu vyhledávače kaváren.

FindMeCoffe_1FindMeCoffe_2FindMeCoffe_3

Začneme pěkně odzadu. Mezi vyhledávače kaváren patří například bezplatný program Find Me Coffe. Jak můžete vidět na přiložených screenshotech, od smrti z nedostatku vaší oblíbené drogy vás určitě neochrání. Při vyhledávání kaváren v okolí mého bydliště ukázal dvě. Jedna z nich je sice v Brně bezkonkurenčně nejlepší, druhá se ale nachází až v daleké Jihlavě.

Kava_1Kava_2Kava_3

Jediným českým zástupcem je program Káva a musím říci, že rozhodně nemáme být na co hrdi. Aplikace obsahuje nějaké informace o historii a k tomu řadu receptů, z nichž kávovému gurmánu vstávají všechny vlasy. Je to škoda, každý určitě umí uvařit „turka“ nebo odhadne, že ruská káva vznikne smícháním kávy a vodky, zatímco o složitějších způsobech přípravy, kde by třeba leckdo pomoci potřeboval, se v programu zapomnělo. Jediné štěstí, že i Káva je bezplatně ke stažení.

Coffee101_3Coffee101_4Coffee101_2

Pokud vládnete angličtinou, sáhněte raději po programu Coffee 101. Je také zdarma a obsahuje tolik informací o kávě, jejím pěstování, pražení i různých způsobech přípravy, že vám z toho půjde hlava kolem (uklidní ji jistě šálek pečlivě extrahovaného espressa). Všechny informace jsou rozděleny do sekcí, snadno se v nich zorientujete a program vám jistě dokáže ukrátit leckterou dlouhou chvilku při čekání na kávu.

CaffeineCalculator_3CaffeineCalculator_2CaffeineCalculator_4

Sekci kalkulaček otevřeme programem Caffeine Calculator. Neumí nic jiného, než sečíst obsah kofeinu ve všech nápojích, které jste vypili. Řada je jich už připravených (bohužel v angloamerických mírách), snadno si můžete doplnit další (české míry, vlastní nápoje).

CaffeineMeter_3CaffeineMeter_4CaffeineMeter_5

Spíše do kategorie vtipů pak patří Caffeine Meter, který dělá totéž co předchozí program – sčítá množství kofeinu ve vypitých nápojích. Po zadání potřebných údajů pak zobrazí závisláka připojeného přímo na kávovar s vtipnou hláškou o tom, jaký vliv nejspíš kofein bude mít.

Caffeinometer_1Caffeinometer_2Caffeinometer_3

Nekorunovaným králem mezi všemi zmíněnými programy je CaffeineOMeter, ten je ale bohužel placený. Ve verzi na vyzkoušení je k dispozici pouze jeden nápoj, další se odemknou až poté, co utratíte několik desetikorun za plnou verzi. Opět sčítá množství kofeinu ve zkonzumovaných nápojích, na rozdíl od předchozích programů ale postupně kofein odečítá. Škoda, že si předtím nevyžádal nějaké informace o mně, aby mohl rychlost odbourávání přizpůsobit mým tělesným charakteristikám.

 

 

 

 

 

Reklama