64bitové osmijádro: HTC Desire 820 [preview]

Reklama

Super výkon, skvělý fotoaparát, velký displej, podpora rychlých dat a neotřelý líbivý design, to jsou základní charakteristiky smartphonu HTC Desire 820, kterými se výrobce snaží oslovit zákazníky v rámci předvánočního trhu.

U nového telefonu HTC Desire 820 vás na první pohled zaujme jeho design. Tělo je odlito z jednoho kusu polykarbonátu, jak jsme ostatně již pár let zvyklí. Není ale jednolitě barevné, nabídne odlišné tóny kolem tlačítek, čočky fotoaparátu a blesku. Celkově by mělo být velmi robustní, unibody obecně nevržou a netrpí problémem se špatným lícováním.

HTC_Desire_820_1

Displej má úhlopříčku 5,5″, což je přesně na pomezí toho, co je ještě ergonomicky snesitelné, a toho, co zobrazuje fotky, videa či weby v dostatečné kvalitě. Na displeji se zobrazuje prostředí operačního systému Android doplněného o všechny HTC vymyšlenosti, jako je BlinkFeed (míchání prostředí s různými zpravodajskými zdroji), Sense (vlastní nadstavba pro ovládání telefonu) a Zoe (krátká videa zběsile poskakující po displeji).

HTC_Desire_820_2

Vysoký výkon má na starosti čtyřiašedesátibitový osmijádrový procesor Qualcomm s frekvencí 1,5 GHz, který dokáže část operací provádět v energeticky úsporném (a pomalejším) režimu. Výsledkem by měl být optimalizovaný výkon při nižší spotřebě, jsme zvědavi na to, jak se novinka osvědčí v praktickém provozu.

HTC_Desire_820_3

Osmimegapixelový fotoaparát na přední straně ukazuje, že i HTC podlehlo módnímu šílenství okolo selfies. Na zadní straně pak najdete solidní 13Mpx fotoaparát s technologií BSI, clonou f/2.2 a řadou doplňkových aplikací. Oba fotoaparáty jsou schopny natáčet 1080p videa. Jak je u telefonů HTC zvykem, reproduktory najdete na čelní straně a jsou vybaveny technologií HTC BoomSound.

HTC Desire 820

Rozměry: 158 × 79 × 8 mm, 155 g
Displej: 5,5″, 720 × 1280 bodů, 16 mil. barev, TFT LCD
Procesor, systém: 1500 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 2048 MB, 16000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi LTE
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 13 Mpx, video: 1080p
Podrobné specifikace
neprodává se

Reklama