66Block: Tetris naruby (recenze hry)

Reklama

Tetris asi zná každý. Skládáte kostičky na sebe a snažíte se, aby postupně ubývaly. Jak se ale taková hra dá hrát naopak? 66 Block vám dá odpověď. Musíte na sebe naskládat co nejvíce kostiček a snažit se, aby se celá konstrukce nezbortila.

66Block se jednoznačně inspiruje slavným Tetrisem, ale jeho princip obrací na ruby. K dispozici máte stejné tvary, které jsou známé z Tetrisu, jejich umístění ale musí být takové, abyste z nich postavili co nejvyšší věž. Čím jste omezení? Kostek není k dispozici více jak 66. A věž složená z různých tvarů pochopitelně není příliš stabilní. Jejím zbořením ale hra neskončí, k tomu dojde až po vyčerpání všech 66 kostek. Jak rychle k tomu ale dojde, dost závisí na hráči. 66Blocks mu totiž umožňuje, aby všechny tvary, které se objeví, nepoužil. Tím ale samozřejmě snižuje svoje šance na postavení maximálně vysoké věže.

Ovládání hry je velmi jednoduché, hodně podobné samotnému Tetrisu. Shora se objevují nové tvary, pohybem prstu po displeji určujete jejich umístění, klepnutím změníte jejich orientaci. Pro stabilitu věže je nutné být velmi přesný, na druhou stranu ale zůstává stát o chvíli déle, než by člověk očekával. Postavit věž ze všech 66 tvarů ale zůstává takřka nemožné. Nebo se vám to podaří?

Cena: freeware

Operační systém: Bada 1.0 a vyšší

Odkaz na stažení

Reklama