90 % Čechů pracovně telefonuje i na dovolené

Reklama

Vodafone si nechal udělat průzkum o tom, jak využíváme mobilní telefon na dovolené. Vyšlo z něj, že ani u moře se nehodláme od svého telefonu odloučit, pravidelně kontrolujeme nové zprávy a hovory. Devět z deseti lidí navíc odpovídá na pracovní hovory.

Až vám zase někdo bude tvrdit, jak je roaming předražený, nevěřte mu. Kdyby to byla pravda, nepoužívali by Češi mobil v cizině tak často, jak je tomu doposud. Přes 90 % Čechů na dovolené nosí mobil pořád při sobě a svému nadřízenému odpoví nejpozději do druhého dne. Více než polovina odpoví dokonce okamžitě nebo do hodiny.

Datové služby v zahraničí využívají více muži. Ženy oproti tomu spíše volají a píší SMS.  Lidé si na dovolené mobil nechávají u sebe i kvůli druhé nejvyužívanější funkci mobilního telefonu, fotoaparátu. Dvě třetiny českých zaměstnanců si na dovolené vybírají, na jaké hovory a zprávy budou reagovat. Třetina z nich reaguje na každý hovor a každou SMS. Více než polovina  bez mobilu vydrží maximálně jeden den.

Téměř polovina Čechů používá v zahraničí jak volání, tak SMS. Druhou nejoblíbenější funkcí mobilního telefonu na dovolené je fotoaparát. Dalšími oblíbenými funkcemi jsou budík a MP3 přehrávač. Pouze 9 % Čechů si mobilní telefon o dovolené nechává v hotelových sejfech. Každý druhý z nich i tak minimálně jednou denně kontroluje přijaté hovory a SMS. 65 % Čechů odpovídá jen na vybrané hovory a SMS. Pouze 1 procento respondentů během své dovolené neodpovídá na žádné hovory ani SMS.

Podívejte se na kompletní přehled funkcí, které u mobilu o dovolené využíváme nejčastěji:

 

Reklama