A nejprodávanějším smartphonem na světě je…

Reklama

Výzkumná agentura Strategy Analytics, která pravidelně publikuje výsledky prodejů jednotlivých výrobců, zveřejnila také žebříček tří nejprodávanějších smartphonů za poslední čtvrtletí roku 2012. Co myslíte, který chytrý telefon si lidé kupovali nejčastěji?

Pro zvýšení napětí začneme třetím místem. Na tom se ve čtvrtém čtvrtletí roku 2012 umístil Samsung Galaxy S III, kterého se prodalo 15,4 milionu. Je vidět, že se jedná o mobil na konci své kariéry (brzy bude nahrazen modelem Galaxy S IV), protože ještě ve čtvrtletí předcházejícím zmizelo z pultů obchodů 18 milionů kusů tohoto báječného přístroje, což tehdy stačilo na první místo.

Samsung-Galaxy-S-III-red1

O příčku výš, tedy na druhém místě, se umístil Apple iPhone 4S. Prodalo se ho 17,4 milionu kusů, což je zajímavé, protože v předchozím čtvrtletí se výrobci podařilo expedovat pouze 16,2 milionu kusů. A to se přitom nejedná o zbrusu nový mobil, očekávali bychom proto, že zájem bude pomalu klesat.

iphone4S

První most (okamžik pro fanfáry) vybojoval Apple iPhone 5. Zatímco ve třetím čtvrtletí se prodalo 6 milionů kusů nejnovějšího modelu iPhonu, ve čtvrtém čtvrtletí už nesporně kraloval s 27,4 milionu prodaných mobilních telefonů. Jedná se o přesně opačný případ než u Galaxy S III. Tento mobil je na začátku své kariéry, ve třetím čtvrtletí byl teprve uveden na trh a teď se jeho prodeje náležitě rozjíždějí.

iPhone 5

Pořadí dalších smartphonů Strategy Analytics ve své zprávě neuvádí. Celkově se jich ale ve čtvrtém kvartále prodalo 217 milionů, zatímco ve třetím kvartále jen 172,8 milionu. Za to mohou samozřejmě především Vánoce, díky nákupu dárků je konec roku vždy obchodně nejúspěšnějším obdobím.

Reklama