Accent Speed X1: když velký displej nestačí [recenze]

Reklama

Plastové tělo, velký displej, podpora LTE, slušná výdrž a solidní fotoaparát. S cenou pod 4 000 Kč může jít o zajímavý tip ke koupi, praxe však ukazuje, že jej raději nechte v regálu.

AccentSpeedX1_4AccentSpeedX1_1

Accent Speed X1

Rozměry: 155 × 75 × 8 mm, 145 g
Displej: 5,5″, 720 × 1280 bodů, 16 mil. barev, IPS LCD
Procesor, systém: 1200 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 1000 MB, 8000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi LTE
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 8 Mpx, video: ? autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Accent Speed X1 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Accent Speed X1 nemá oslnivou výbavu a tak to hraje na neonový kryt, který rozhodně nepřehlédnete. Pokud nejste výstřední, sáhnete po černém. Součástí balení je flipové pouzdro, špunty a USB nabíječka.

AccentSpeedX1_1AccentSpeedX1_13AccentSpeedX1_12AccentSpeedX1_11

Konstrukce je příjemně lehká a tenká, plastové tělo se dá snadno prohýbat, až jsem měl strach, abych jej nezlomil. Na displeji s velikostí 5,5 palců je nalepena folie, viditelné bublinky naštěstí nejsou v hlavním poli displeje. Součástí displeje jsou tlačítka u spodního okraje, pro logo Accent dole je tak hodně místa. IPS obraz není špatný, HD rozlišení je dostačující a ocením automatický jas dle světla okolí. Reakce displeje jsou v normě, kazí je pomalá odezva systému.

AccentSpeedX1_10AccentSpeedX1_9

Mobil postrádá notifikační LED, nechybí naopak přední fotoaparát pro selfie. Pro kvalitu hovorů nabízí dva mikrofony, nahoře využijete nezbytný 3,5mm jack, dole pak microUSB. Mobil ovládnete tlačítky na pravé straně, jsou však dost nevýrazná a třeba zámek se hůře tiskne, jak téměř splývá s povrchem.

AccentSpeedX1_8AccentSpeedX1_7

Boky konstrukce mají ostřejší hrany, bohužel nejsou kovové, to bychom se dostali na vyšší cenu, logicky. Vzadu zbývá odnímatelný tenký kryt, pod ním pak velká baterie s kapacitou skoro 3 000 mAh. Ta dává hodně energie pro delší chod, klidně dva dny v kusy s běžným použitím.

AccentSpeedX1_6AccentSpeedX1_5

U baterie se objevily hned dva sloty SIM, ten první podporuje LTE, jinak stačí rychlé 3G. Počítá se s doplněním datového prostoru microSD kartou, v základu je „jen“ 8 GB, což umí zmizet dost rychle. Stačí natáčet HD videa…

AccentSpeedX1_14AccentSpeedX1_4

Operační systém Android 5.0 je vidět v čisté formě, nečekejte tedy nějaké grafické nadstavby jako třeba u Huawei, Samsungu, HTC… Systém pracuje s procesorem 8 jader s takty 1,2 GHz, a také 1 GB RAM. Takový výkon by měl stačit, po vložení SIM a instalaci aplikací a jejich spuštění však už nikoliv.

AccentSpeedX1_2AccentSpeedX1_3

Accent dokáže být nesnesitelně pomalý, stačí třeba poslouchat hudbu, psát zprávu na Facebook a pokud někdo zavolá, jednoduše se sekne. Takových situací jsem za těch pár dní zažil spoustu, přitom v menu to vypadá, že je stále 100-200 MB RAM volných. Nevím, čím to bylo, ale stávalo se to. Rovněž pohyb v nabídkách, otevírání galerií, WhatsApp apod. Nic z toho není přijatelně rychlé a obtěžuje to. Doporučuji mobil před koupí zkusit v prodejně, abyste jej případně nenesli nazpět.

AccentSpeedX1_d_1AccentSpeedX1_d_8AccentSpeedX1_d_7AccentSpeedX1_d_6AccentSpeedX1_d_5AccentSpeedX1_d_4

Pro focení tu je 8Mpx snímač a svoji práci umí na hodnocení dobře. Podívejte se sami, stačí trocha světla a fotky se povedou. U videa byl malý problém s doostřením, jde to vidět na ukázkovém záběru. Také stabvilizátor by se hodil, rozhodně se mi tak netřepou ruce…

AccentSpeedX1_fot_2AccentSpeedX1_fot_1speedspeed2

Accent Speed X1 – 720p video

Osobně bych Accent nedoporučil, ani bohaté příslušenství, dobrá výdrž s fotoaparátem, nic z toho neopraví vztek z pomalých reakcí mobilu při běžném používání.

Reklama